Rozhovor

Venkovní zápasy jsou tristní, uznal Rada

Další tvrdá porážka přišla pro jablonecké barvy na hřišti mistrovské Slavie. I trenér Petr Rada viděl podobnost nejen v konečném výsledku a výkonu, podobně jako při stejně vysoké prohře nedávno v Plzni.

Domácí lodivod Jindřich Trpišovský byl po reprezentační pauze plný očekávání, jak jeho tým zápas s Jabloncem zvládne a po něm mohl být více než spokojený. „Vstoupili jsme do toho dobře a potvrdili to, co bylo vidět na našich posledních trénincích. Výkon v prvním poločase byl hodně dobrý. Byly tam dobré vstupy do pokutových území, a to jsme tam ještě další šance nevyužili. Po prvním gólu sice přišla slabší pasáž, ale pak přišly další dvě branky. V druhém poločase tam bylo více nepřesností, než bych si představoval. Už jsme si nevytvořili moc šancí, ale z první šance jsme dali další gól na 4:0. Bylo to ale i Jabloncem, který měl dobré pasáže. Dobře jim zase hraje Pilka. Celkově to byl ale náš dobrý výkon v dobrém pohybu a na dobrém terénu,“ pochvaloval si kouč mistrovské Slavie.

Radův tým inkasoval stejně jako na hřišti v té době vedoucí Plzně znovu nepopulárního bůra i na pažitu dnes první Slavie. Trenér Jablonce Petr Rada měl další důvody k zamyšlení. „Náš výkon byl hodně špatný a nedůstojný toho, co jsme za poslední roky udělali. Zápasy na hostujících hřištích jsou doslova tristní. Opticky to vypadá docela dobře, ale přijde první branka a je po zápase. Naše pravá strana byla v prvním poločase hodně špatná, hráči tam nekomunikovali, jak by měli. Čtvrtý, pátý gól, škoda mluvit, vyšel z toho takovýto výsledek. Celé to nechápu, hráči byli po reprezentační pauze odpočatí, těšili jsme se a pak tohle. Stejný scénář byl i v Plzni. Čtvrt hodiny dobrý, dostaneme první gól a taky jsme dostali nakonec bůra,“ zlobil se Rada.

„Co s tím? Hráči si musí uvědomit, že tohle je nedůstojné klubu, který hraje Konferenční ligu. V lize jsme třináctí, nechceme si brát příklad z Mladé Boleslavi z loňska. S hráči furt mluvíme, jeli jsme sem natěšení, měli jsme určité problémy, vypadli nám nějací hráči, ale to má každý. My jsme ambiciózní klub. Může přijít krize, a ta situace tu teď je, nemáme výsledky a nedaří se nám. Hráči se z toho musí dostat. Já tomu dávám všechno a chci to samé i po hráčích. Můžeme prohrát, ale takhle ne! Pokuty nic nevyřeší, toho já nejsem zastáncem,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci náš kouč.