This text will be replaced
Aktualita
31
květen
2021

Vítáme Aleše Češka v Klubu legend FK Jablonec


Neděle 23. května 2021 je den, kdy jablonecký fotbal zažil naposledy v akci kustoda Aleše Češka. Vynikající bývalý hráč a dlouholetý kustod odešel do zaslouženého důchodu. A tentýž den byl uveden do Klubu legend FK Jablonec.

Klub legend s celkem dvanácti zakládajícími členy byl založen před rokem u příležitosti oslav výročí 70 let od založení jabloneckého klubu. Později Kub legend rozšířili Milan Fukal a Jiří Zemler. Zatím posledním 15. členem je právě Aleš Češek!

"Je to pro mě velká pocta, že jsem se tam dostal, když vidím, kolik vynikajících fotbalistů tady bylo a hrálo. Je to pro mě hrozně vysoké ocenění a je to až do smrti. Pro mě je to obrovská čest," říká Aleš Češek k uvedení do Klubu legend FK Jablonec. "Určitě by si to zasloužilo ještě X dalších lidí. Jsem samozřejmě rád a přeju našemu klubu, aby do budoucna vzkvétal a byl pořád nahoře na prvních místech. Nejradši bych samozřejmě byl, kdyby se vyhrál titul. Přeji klubu jen to nejlepší, hlavně zdraví hráčům, dobrou formu, dobré trenéry, aby to tady šlo pořád nahoru," dodává člen Klubu legend Aleš Češek.

V neděli 23. května bylo utkání proti Slavii Praha jeho posledním domácím vystoupením na Střelnici. Jako hráč přišel do Jablonce poprvé v roce 1979! S nepatrnou několikaletou přestávkou v ligovém Brně tu strávil celý fotbalový život. Po 42 letech od jeho příchodu se nyní jedna kapitola uzavře a Aleš Češek odjede do zaslouženého důchodu a bude si užívat volný čas s manželkou po šestadvaceti letech prvotřídního servisu pro hráče a realizační týmy.

Aleš Češek stál u našich největších úspěchů v klubové historii. Zažil obě vítězství v českém poháru, zažil stříbrné umístění v lize pod trenérem Františkem Komňackým, s Petrem Radou zažil základní skupinu Evropské ligy UEFA a pod jeho rukama prošlo nespočet hráčů, kteří v Jablonci nastartovali své hvězdné kariéry nebo naopak jako zkušení mazáci šli do Jablonce pomáhat s rozvojem budoucích hvězd. Před výkopem zápasu 33. kola FORTUNA:LIGY byl Aleš Češek slavnostně uveden do Klubu legend FK Jablonec jako 15. člen této významné společnosti.

Profil Aleše Češka

(* 6. 9. 1957)

Aleš Češek se narodil 6. září 1957 v Přílepech u Holešova. Hrával za Otrokovice a Písek, v roce 1979 přišel do Liazu Jablonec. V létě 1981 odešel do Zbrojovky Brno, za níž odehrál v první lize 45 utkání. Za tři roky se vrátil do Jablonce, kde působil do sezony 1992/93. Pak hrál ještě za Děčín a Semily, v roce 1995 se stal kustodem v již prvoligovém týmu Jablonce a v této roli působil až do konce sezóny 2020/2021. S malými přestávkami byl Čenda profesně svázaný s Jabloncem 42 let!

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.