Vítězství nám dodá sebevědomí, věří Martin Nový

FK Jablonec ŠK Slovan Bratislava
Přátelská utkání, přát. čt 10. 11. 2016, 14:00

Celý přípravný zápas se Slovanem Bratislava odehrál po svém menším zranění obránce Martin Nový. Na pravé straně se mu dařilo a jak sám prozradil, přeje si, aby vysoké vítězství dodalo týmu patřičné sebevědomí před blížícím se derby.

Šest branek v síti Slovanu Bratislava asi očekával málokdo. Vy jste ale v zápase předvedli pěkné kombinace a spoustu šancí.

Přitom oni začali docela dobře. Pak jsme ale dali gól a od té doby si myslím, že jsme byli lepší. Hru jsme prakticky kontrolovali i v druhé půli.

Na tvé pravé straně začínala spousta akcí a pěkných výměn s Masopustem, po nichž vznikalo velké nebezpečí pro branku soupeře.

Docela jsme se tam doplňovali. Ale zase směrem dozadu nám to ze začátku moc nešlo. Dopředu jsme si to dávali dobře a celkově to utkání bylo z naší strany povedené.

Po zranění jsi proti Slovanu Bratislava odehrál celých 90 minut. S čím přesně jsi laboroval?

Byl jsem zraněný asi čtyři dny. Měl jsem podvrtnutý kloub někde v blízkosti nártu. Nebylo to nic drastického, bylo to spíš krátkodobého charakteru. Ale už minulý zápas v Plzni jsem byl na lavičce a s týmem už normálně trénuji.

Může nám dnešní vysoké vítězství a předvedená hra pomoci před blížícím se Podještědským derby?

Určitě nám to dodá sebevědomí. Ale zápas s Libercem bude úplně o něčem jiném. Musíme se na Slovan co nejlépe připravit a vyhrát.