Aktualita
16
květen
2022

Vlastimil Hrubý po osmi letech odchází


Jiří Zemler, Zdeněk Jánoš, Michal Špit a plno dalších vynikajících brankářů, kteří hájili barvy FK Jablonec. Teď po osmi letech odchází další velikán mezi tyčemi Vlastimil Hrubý.

V dresu Jablonce nastoupil Vlastimil Hrubý celkem k 199 soutěžním zápasům v první lize, českém poháru a soutěžích UEFA. Včetně ligového působení ve Znojmě si Vlastimil Hrubý připsal 200 zápasů v první lize a vychytal v nich 64 čistých kont. Nyní si brankář Hrubý vybral cestu zpět domů na jih Moravy a po osmi letech opouští Jablonec.

"Bylo to krásných osm let, našel jsem tady spoustu kamarádů i mimo fotbal. Jsem moc rád, že jsem tu vydržel tak dlouho. Tak nějak jsem cítil v této sezóně, že pokračovat tady už nebudu. Ale jsem rád za šanci v Jablonci a celých těch osm let. Byla to paráda a klub mi přirostl k srdci," říká Vlastimil Hrubý, který přišel do Jablonce před zlomovou sezónou 2014/2015, kdy se Jablonec transformoval do klubu, který chce pravidelně bojovat o nejvyšší příčky a s výjimkou několika sezón se nám to pravidelně daří. 

"Samozřejmě na to vzpomínám. Přišel jsem sem jako neznámý brankář a věřím, že jsem tady odvedl dobré služby. Vesměs, když nepočítám tuhle sezónu, tak jsme byli několikrát okolo stupňů vítězů a zažili jsme plno krásných zážitků," říká sedmatřicetiletý brankář, který v Jablonci nosil dres s číslem 30.

Spoluhráči v kabině pro Vlastu připravili na rozloučenou něco dobrého na cestu, co má Vlasta rád a dostal 199 plechovek piva, které symbolizují 199 zápasů, které v Jablonci odchytal. Rozloučení s fanoušky je v plánu přímo na Střelnici při jednom z domácích ligových zápasů. 

Odchovanec mládežnických týmů Zbrojovky Brno se po hostování v Kohoutovicích, Xaverově a Bystrci na prvoligovou úroveň dostal postupem se Znojem. Právě v jeho dresu si v roce 2013 připsal první minuty na ligové úrovni. V létě 2014 už přišlo jeho angažmá na jablonecké Střelnici. Zelenobílý dres oblékal úctyhodných osm let a nastoupil v nich k 172. ligovým zápasům, celkem své ligové starty zaokrouhlil na rovných 200 zápasů, v kterých vychytal 64 čistých kont. Nejdelší neprůstřelnost udržel v pěti po sobě jdoucích ligových zápasech a časomíra se tehdy zastavila na vynikajících 486. minutách.

S Jabloncem 185 centimetrů vysoký brankář zažil mnohé, vzpomínat bude jistě na evropské poháry, byl totiž u obou historických účastí v základních skupinách Evropské i Evropské konferenční ligy. Po svém přestupu na Střelnici tvořil gólmanskou dvojici nejdříve s Michalem Špitem a poslední čtyři roky zase s Janem Hanušem. V posledních dvou ligových sezonách se potýkal s problémy se zády, většinou kryl záda parťákovi Janu Hanušovi a připsal si už jen deset ligových startů. Teď ho jeho touha táhne zpět domů na jih Moravy, odkud pochází.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.