Vstupenky do Alkmaaru jsou v prodeji!

Děkujeme všem fanouškům za koupi zájezdu na Alkmaar! Zájem byl neskutečný a zájezd se vyprodal za pouhé 3 dny. Pro fanoušky, kteří by se do Alkmaaru rozhodli vydat po vlastní ose, máme v prodeji vstupenky u nás na stadionu na sekretariátu či před DERBY v Infocentru Střelnice.

Jak nakoupit vstupenky do Alkmaaru?

FK Jablonec se rozhodl pro fanoušky, kteří se chtějí vydat na zápas AZ Alkmaar vs FK Jablonec opatřit vstupenky, aby měli vstup na stadion jednodušší. Cena vstupenky je 20 EUR. Platba je na sekretariátu možná hotově, kartou a také v eurech. Cena vstupenky v CZK bude dle aktuálního kurzu ten den, kdy budete vstupenku kupovat. Možnost je také nakupovat vstupenky z pohodlí domova. Stačí napsat na e-mail sekretariat@fkjablonec.cz, pošleme fakturu za vstupenku a po zaplacení pošleme vstupenku na mail.

Vstupenky budou v prodeji již od úterý 21. 9. 2021 od 7:00 do 14:30 na sekretariátu klubu a také během utkání 9. kola FORTUNA:LIGY mezi FK Jablonec - FC Slovan Liberec. Vstupenek je dostatek, ale i přesto nenechávejte nákup na stadionu na poslední chvíli.

Cestování do Nizozemska

VSTUP NA ÚZEMÍ NIZOZEMSKA A TRANZIT

Česká republika je zařazena Nizozemskem do kategorie tzv. bezpečných zemí. Cestující přijíždějící z České republiky nemají povinnost předkládat při vstupu do Nizozemska negativní výsledek testu na přítomnost COVID-19 či potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 či očkování proti tomuto onemocnění a nemusí nastupovat po příjezdu do karantény. (To platí též v případě příjezdu z České republiky do Nizozemska automobilem přes Německo, pokud tranzit přes Německo nepřesáhl 12 hodin.)

Při cestě letadlem je zapotřebí vyplnit zdravotní prohlášení ke COVID-19. U řady leteckých společností to lze provést digitálně při odbavení.

LETECKÝ TRANZIT

Informace nizozemské vlády k tranzitu přes Nizozemsko

Cestující, kteří budou tranzitovat na nizozemských letištích na cestě z České republiky, nemají povinnost předkládat negativní výsledek testu na přítomnost COVID-19.

Všichni cestující musí před příletem do Nizozemska a odletem ze země vyplnit zdravotní prohlášení ke COVID-19. U řady leteckých společností to lze provést digitálně při odbavení.

Je zapotřebí si před cestou ověřit pravidla a doporučení aplikovaná leteckou společností a na příslušném letišti v Nizozemsku. Na nizozemských letištích platí stejná pravidla jako jinde v Nizozemsku: V případě jakýchkoliv příznaků zůstat doma, dodržovat vzdálenost 1,5 metru od ostatních a dodržovat správnou hygienu. Cestující musí ve všech prostorách letiště nosit roušku, která není určena pro lékařské účely. Doporučujeme mít s sebou platební kartu, neboť některé obchody nemusí akceptovat platbu v hotovosti.

OPATŘENÍ V NIZOZEMSKU

Aktuální celostátní opatření lze nalézt na portálu nizozemské vlády.

Upozorňujeme, že pokuty v Nizozemsku za nedodržení opatření jsou ukládány ve výši 95 EUR za osobu a každý jednotlivý přestupek. Též cestování veřejnou dopravou či soukromou komerční dopravou bez roušky či pobyt v místech bez roušky, kde vláda stanovila povinnost jejich nošení, podléhá pokutě ve výši 95 EUR.

Z celostátních opatření upozorňujeme na:

- Dodržování odstupu min. 1,5 metru (nikoliv v rámci jedné rodiny, členů jedné domácnosti) - pravidloje striktně aplikováno též v obchodech, atp. a dodržování hygienických opatření (mj. též nepodávat si ruce).

- Povinnost nošení roušek u osob od třinácti let:

- při cestování veřejnou hromadnou dopravou a na stanicích, zastávkách či nástupištích (včetně např. obchodů na nádraží), v letadlech a na letištích;

- při cestování soukromou komerční dopravou (včetně vozidel taxi, autobusových zájezdů ze zahraničí, přepravy zaměstnanců zajišťované zaměstnavatelem apod.) v případě, že je přepravován více než jeden pasažér.

- Zdravotnická zařízení, testovací centra, komunitní centra, apod. a dále též správci budov mohou rozhodnout o povinnosti nošení roušek uvnitř zařízení a budov.

- V případě příznaků onemocnění je zapotřebí zůstat doma a nechat se otestovat. Více informací k testování, včetně kontaktu na objednání na test, naleznete zde.

- Za stanovených podmínek, včetně rezervace (registrace), jsou otevřeny restaurace, kavárny a bary v době mezi 6,00 a 0.00 hod.

- Jsou uzavřeny noční bary a diskotéky.

- Za stanovených podmínek, včetně rezervace, jsou otevřeny muzea, zoologické zahrady, zábavní parky, kina, divadla, apod.

Města a obce mohou zavést vlastní opatření nad rámec celostátních. Informace o těchto opatřeních jsou publikovány na oficiálních stránkách nizozemských měst a obcí (např. Amsterdam, Rotterdam, Haag).

NÁVRAT DO ČESKÉ REPUBLIKY

Od 6. září 2021 Nizozemsko patří do kategorie zemí s vysokým rizikem nákazy COVID-19 (červená).

Podmínky návratu do ČR ze zahraničí v době pandemie COVID-19

Doporučujeme také sledovat aktuální vývoj na webu Ministerstva zahraničních věcí

Utkání 2. kola Evropské konferenční ligy UEFA AZ Alkmaar - FK Jablonec se odehraje ve čtvrtek 30. září od 18:45 hodin.

Author Michal Kvítek, Martin Bergman