Vydřená výhra nad Bohemians 1905

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
1:0
Přípravná utkání, přát. st 15. 1. 2020, 13:00

V druhém zápase na zimním turnaji Tipsport liga v pražské skupině porazil Jablonec zásluhou brzkého gólu útočníka Chramosty fotbalisty Bohemians 1905 1:0.

V samém úvodu druhého zápasu na zimním turnaji měl dobrou příležitost Jovović, po centru od Holíka měl kolem sebe dost prostoru, ale nezakončil. V 5. minutě duelu však chyboval ve svém malém vápně Záviška, toho využil dotírající útočník Chramosta, a střelou k tyči poslal náš tým do vedení!

Klokani předváděli spoustu nepřesných rozehrávek a sami se tím dostávali pod tlak. V dalších šancích se ale nedokázali prosadit Chramosta ani Pleštil. Hráči Bohemians zahrozili vážněji až po půlhodině hry, to napřáhl z 20 metrů Vaníček a Hanuš parádním skokem dokázal jeho střelu vyrazit mimo tyče! Na opačné straně hřiště čelil gólman Valeš u tyče štiplavému pokusu Jovoviće. Dvakrát se do poločasu zastřeloval ze střední vzdálenosti ještě středopolař Kubista.

V druhém dějství obě mužstva prostřídala jedenáctky a mnohem nebezpečněji bylo před jabloneckou svatyní. Tři minuty po změně stran mohl nejdříve vystřelit Jablonci dvoubrankové vedení Matoušek, ale Le Giang jeho střelu dokázal vyrazit. Pak začaly krušné časy před Hrubého brankou. Po zaváhání Bredy zakončoval ještě Vodháněl těsně mimo. Brzy poté přišla šance Keity, Hrubý jeho pokus vyrazil a poradil si také s hlavičkou dorážejícího Puškáče! Jen o tři minuty později Keita prudkou hlavičkou rozezvonil břevno i po ní si brankář Hrubý poradil i s dorážkou. Velké štěstí měli Jablonečtí také při střele středopolaře Rady, tu zastavila až hradba těl před brankovou čarou. V 62. minutě se přes Plechatého probil Keita a i tentokrát dunělo břevno Hrubého branky. Kouč Rada poté prostřídal a situace se v našem pokutovém území alespoň na chvíli uklidnila. Až v samém závěru vytěsnil konečky prstů křížnou střelu Vodháněla brankář Hrubý. V poslední minutě došlo uprostřed hřiště k zákroku a ošetření útočníka Doležala, který opouštěl hřiště s bolestivou grimasou.

Kouč Rada po těsné výhře 1:0 konstatoval. „V prvním poločase to bylo z naší strany poměrně dobré, ale Bohemka měla na hřišti asi slabší tým. Druhou půli už to bylo z naší strany horší, byl to asi nejhorší ze čtyř poločasů, které jsme tu zatím sehráli. Mohli jsme sice přidat druhý gól Matouškem, ale pak jsme přežili spoustu šancí soupeře. Chyby, které tam jsou, pramení ze zátěže, tím se nevymlouvám, vím že je to pro všechny stejné. Dnešnímu vítězství nepřikládám takovou důležitost. Jsem ale naštvaný, protože to vypadá na zranění Martina Doležala,“ dodal jablonecký trenér bezprostředně po skončení zápasu.