Vyhořeli jsme na produktivitě, pravil Rada

FK Jablonec AC Sparta Praha
FORTUNA:LIGA, 2. kolo ne 29. 7. 2018, 18:00

Jablonecký tým trápí na startu nové sezony proměňování vytvořených šancí. Právě na chabou produktivitu žehral po zápase se Spartou jablonecký trenér Petr Rada.

Sportovní ředitel Sparty Praha a dočasný kouč Zdeněk Ščasný si mohl po zápase a výhře 2:1 zhluboka vydechnout. „Byly to nervy, byl jsem vtažený do zápasu hned od začátku. Byli jsme v těžké situaci. Jablonec je silný a na domácí půdě obzvlášť. Toho vítězství tady si dnes ohromně cením, dnes obzvlášť, po tom, co se nám stalo ve čtvrtek. Ani dnes to nebyl určitě náš optimální výkon. Chtěl jsem do hry dostat Costu, on přinese do naší hry srdce a bojovnost. Snažil jsem se s hráči před zápasem co nejvíce mluvit. Podle mého byl náš největší problém v předchozích zápasech v postavení na hřišti. Šlo také o nasazení a disciplínu. Naši fanoušci jsou frustrovaní, chovají se tak, jak se chovají. Chtěl jsem, abychom podali dnes co nejlepší výkon a jen pak hráčům snad odpustí. Rád bych věřil, že to pro nás bude zlom po dnešní výhře, ten hlavní zlom bude, jen pokud ve čtvrtek postoupíme. Jde teď především o psychiku hráčů,“ zakončil hodnocení Sparty jejich dočasný kouč.

Především na zahozené šance z první půle žehral po zápase jablonecký lodivod Petr Rada. „Prvních patnáct minut mohlo být rozhodujících, jenže jsme neskorovali. Vypracovali jsme si dost brankových příležitostí, stejně jako v Ostravě. Je to pro nás teď asi největší problém. Loni jsme z každé akce dali branku, teď to nedáváme. Byli jsme aktivnější, z toho vyplynuly ty tři gólovky, které jsme blbě vyřešili. Je to zklamání. Prohráli jsme. Věděli jsme, že Sparta má problémy, měla zápas v nohách, ale na to jsme se neorientovali,“ pravil náš kouč a pokračoval hodnocením druhé půle. „Chtěli jsme být znova aktivní, jenže po ztrátě jsme dostali branku. Druhá branka byla podobná, soupeř šel do dvoubrankového vedení a my jsme jen před koncem zkorigovali. Sparta pak chytře rozkouskovanou hru a uhrála vítězství. Vyhořeli jsme na produktivitě. Musíme získat více klidu. Věnujeme se tomu dost na tréninku. Třeba Lukáš Masopust je rychlostní typ, ale jeho hendikepem je, že ty šance neproměňuje. Je to jeho jediná mínusová stránka. U něj mě to mrzí dvojnásob,“ řekl dále kouč na adresu největšího spalovače v utkání.

Jablonec je nyní po dvou kolech bez bodu, ač herně nezklamal ani v jednom utkání. „Je to nepříjemné. Čekali jsme, že odstartujeme jinak. Je nepříjemné mít po dvou kolech nula bodů a jet příští týden do Zlína, který vede tabulku. Vím ale, že jsme schopni hrát dobrý fotbal, musíme být trpěliví. Na jaře nám všechno fungovalo, teď nám drhne zakončení,“ uzavřel hodnocení jablonecký kouč.