Výhry v Olomouci si ceníme, konstatoval Rada

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 20. kolo pá 8. 2. 2019, 18:00

První jarní vítězství vykouzlilo smělý úsměv na strništi zarostlého kouče Petra Rady. Toho těšil po nelehkém průběhu zimní přípravy výkon některých svěřenců i další tři body do tabulky.

Domácí trenér Václav Jílek měl od vstupu svých svěřenců do jarní části jiné představy, a tak domácí porážku těžko zkousával. „Narazili jsme dneska na velmi silný tým, který se tady prezentoval velmi kvalitním výkonem. V rozhodujících situacích zachovával více klidu, měl na svých kopačkách více technického řešení a díky tomu byl i nebezpečnější. My jsme si nedokázali vypracovat vůbec nic, byli jsme sterilní a strašně málo nebezpeční. Ve druhém poločasu se hra vyrovnala, ale Jablonec byl stejně nebezpečnější. Inkasovali jsme strašně laciné branky byly to až triviální situace. Když už se nám povedlo s takovým soupeřem vyrovnat po takovém průběhu, tak prostě ten bod už musíme uhrát. Nepovedlo se a Jablonci je potřeba pogratulovat. Chtěl bych vyzdvihnout i diváky, kteří byli na stadionu i v těch nepříjemných podmínkách a byli i slyšet. Moc jsme jim toho ale neukázali, jsem z toho zklamaný,“ smutnil olomoucký kouč.

Náš kouč Petr Rada měl po prvním jarním vítězství dobrou náladu. „Převratů u nás bylo v zimě totiž poměrně hodně. Proto jsme byli v očekávání, jak nám vyjde tento ligový start. Příprava nám poměrně vyšla, až na ty zranění. Zápas jsme v první půli kontrolovali, byli jsme lepší a měli jsme velkou šanci Kratochvílem. Ale byl jsem rád, že jsme Olomouc k ničemu nepustili. Chtěli jsme i dál hrát stejně, ale bohužel se nám v průběhu druhé půle zranil Kratochvíl, měl problémy s kolenem a musel střídat. Nakonec to střídání pro nás bylo důležité, protože Kubista dal branku. Šli jsme do vedení, podle mě zaslouženě. Pak jsme ale měli pasáž, kdy jsme zbytečně bránili výsledek a domácí stupňovali tlak. Po nešťastném odkopu jsme inkasovali branku a já měl docela černé můry. Ale stále jsme chtěli hrát a naše kombinace před rozhodujícím druhým gólem byla krásná, šli jsme do vedení, které jsme i taktickým střídáním udrželi. Naše nasazení i přístup byl v pořádku. Vítězství si ceníme, protože Sigma má hodně kvalitních hráčů, určitě by se neměla nacházet tam, kde je. Asi na nich leží deka,“ řekl na adresu soupeře náš trenér a pokračoval.

Utkání rozhodl útočník Doležal, o kterého se v týdnu zajímala vedoucí Slavia. „Budu chtít, aby zůstal. Nemůže hrát Evropskou ligu za Slavii, protože jí hrál na podzim za nás. Je na klubech, jak se dohodnou. Jestli odejde, bude ode mě bouřka, ale znáte mě. Je to náš hráč, dneska nám vyhrál zápas. Martin teď dostal dva dny volna, v pondělí máme trénink a já ho zase rád uvidím,“ pousmál se náš kouč a pochválil i nového hráče Vatajela, který byl u našich gólových akcí.

„Sledoval jsem ho, věděl jsem o něm. Charakterově je velmi dobrý, chtěl jsem někoho, kdo by dokázal odcentrovat v plným běhu, protože já už to bejt nemůžu (úsměv). Ale nebudeme děla závěry po prvním kole. Ta strana měla zajímavé momenty,“ byl spokojený náš lodivod.