Výhry ze Zlína si ceníme, řekl jablonecký lodivod

FC Zlín FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 10. kolo pá 4. 12. 2020, 18:00

Druhé venkovní vítězství uzmula jablonecká družina Petra Rady na půdě rozjetého Zlína. Náš kouč byl po zápase s třemi získanými body z horké půdy spokojen.

Jablonec potvrdil, že se mu na zlínské Letné velmi daří. V páteční předehrávce byl lepším týmem už v prvním poločase, v druhém pak přetavil početní výhodu v poli dvěma góly v další tři body ze hřiště soupeře.

Po třech výhrách v řadě přišla zlínská porážka, která rozhodně netěšila kouče Bohumila Páníka. „Nezachytili jsme tempo hry hned od začátku. Jablonec byl lepší, my jsme byli bohužel všude pozdě. Pak jsme jakž takž hru srovnali a měli dobrou pozici z pravé strany, když šel balon do kapsy, tam kdybychom to dohráli, tak jsme mohli mít šanci na nějaký dobrý výsledek. Místo toho přišel pád Poznara a druhá žlutá karta a pak už nebylo co řešit. Jablonečtí fotbalisté byli trpěliví a čekali na šanci, která přišla a oni jí proměnili. Z penalty přidali druhý gól, který byl podle mě zbytečný, takové skluzy se dnes ve vápně nedělají,“ uvedl k zápasu kouč poraženého Fastavu.

Náš kouč Petr Rada byl s výhrou na hřišti Fastavu velmi spokojen. „Jeli jsme do Zlína s respektem. V Liberci jsme do toho vlítli hned od začátku, tady to tak nebylo, prvních pět minut bylo málo pohybu. Pak už jsme měli hru pod kontrolou, drželi jsme balon, přidali na pohybu a měli jsme spoustu šancí. Třeba ta Zeleného hlavička nebo zakončení Kubisty, to byly velké šance. Měli jsme už vést po první půli, ale ve Zlíně nikdy nevíte,“ popisoval průběh zápasu náš lodivod.

Na konci první půle přišlo zřejmě stěžejní vyloučení domácího Poznara. „Nerad hraju proti deseti, většinou to zavání průšvihem, soupeř totiž hraje často z bloku a jakákoliv standardní situace může být pak smrtelná. Takové tři situace jsme tam měli i my. Byla už spousta zápasů, kdy tým v deseti vyhrál,“ řekl Rada. „Do druhé půle jsme chtěli víc kombinovat a hrát rychleji. Jenže jsme se tam nemohli na začátku druhého poločasu moc dostat,“ přiznal Rada. Jablonecký kouč prozradil, že před gólovou akcí chystal střídání Roberta Hrubého. „Před gólem nám trochu vázl prostředek hřiště, chtěli jsme tam dát druhého útočníka, abychom byli nebezpečnější směrem dopředu. No a pak dal Robert Hrubý skvělou přihrávku na Vencu Pilaře a ten to uklidil na zadní tyč,“ pousmál se trenér Jablonce. „Z penalty jsme pak zvýšili na 2:0 a kontrolovali to až do konce. Domácí tým měl sérii, je to nepříjemný soupeř. Výhry odsud si ceníme,“ uvedl na závěr své tiskové konference.