září

Výkon U19 stačil v Hradci pouze na bod

Dorostenci v utkání s hradeckou Slavií nedokázali vstřelit branku a za bezgólovou remízou brali pouze bod.

ČL, Kolo: 5, Datum: 12.9.2021

FC Slavia Hradec Králové - FA Jablonec 0:0 (0:0)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Šebek, Malý, Chládek, Ryml (82. Bína) - Svrček, Kubín, Bartoš (61. Kubát), Linhart, Kochánek (46. Hanzlíček) – Plechatý (46. Schober)

Trenéři: Just, Mička

Branky FA Jablonec: -

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 91. Malý

Sestava soupeř: Zadrobílek – Melichárek D., Holý, Kocour, Melichárek F. – Jalový (Blažek (71. Jaroš)), Krotil (57. Sás), Chlumecký, Novák – Jonáš (29.Tvrdek), Buchwald

Branky soupeř: -

Potrestaní soupeř: ŽK – 85. Novák, 90. Melichárek D.

Hřiště/povrch: Hradec Králové (tráva)

Rozhodčí: Erlebach, Šotek, Hlavsa

Komentář: Bezbrankovou remízu uhrál starší dorost Jablonce v utkání 5. kola České ligy v Hradci Králové s tamní Slavií. Jablonec měl po většinu zápasu převahu, ale ani jedinou branku z ní nezískal.

Přitom zápas začal náporem jabloneckých a ti si v první desetiminutovce vytvořili dvě gólovky, které ani Kochánek a ani Chládek neproměnili. Pak domácí hru v poli vyrovnali a už to byl jen boj. Přesto v 18. minutě mohl uspět Plechatý, který velmi dobrou přihrávku Rymla poslal z nadějné pozice vedle. A neujala se ani ve 40. minutě střela Linharta zleva, která skončila za zadní tyčí domácí branky. Hradečtí branku hostů v průběhu první půle téměř neohrozili.

Po obrátce Jablonec zvýšil tlak, ale šance přišly až v poslední dvacetiminutovce. Přitom získal řadu rohových kopů, kterých v zápase bylo nakonec šestnáct, z toho dvanáct ve druhé půli. V 72. minutě pálil z otočky Schober, ale minul. Za tři minuty Malý ve vápně mířil hlavou nad. V 77. minutě po jednom z rohů Chládek trefil horní stranu břevna. Domácí se z tlaku nakrátko vymanili až v 79. minutě a unikající Sás jabloneckou branku minul. Kdyby uspěl, mohlo být rozhodnuto.

Sestavil: Pavel Bursa