Vyšel mi první dotek, radoval se Pilař

FC Zlín FK Jablonec
0:2
FORTUNA:LIGA, 10. kolo pá 4. 12. 2020, 18:00

Svým prvním gólem v jabloneckém dresu nasměroval Václav Pilař zelenobílý tým za páteční výhrou na pažitu Fastavu Zlín v poměru 2:0. V pozápasovém rozhovoru prozradil, že může opět naplno trénovat.

Vašku, dnes povedený výkon korunovaný první trefou v jabloneckou dresu, si zpět v plné parádě?

Jsem rád, že jsem zdravý. Trénuju a to mi pomáhá, abych byl do zápasu dobře připravený. Když jsem do Jablonce šel, na všem jsme se se všemi dohodli, jsem tu moc spokojený. Jsem rád, že jsem dnes pomohl týmu k výhře i brankou.

Situace u té branky to asi nebyla úplně jednoduchá, ale zpracování ti vyšlo ideálně.

Dostal jsem skvělej balon od Hrubase (Robert Hrubý). Vyšel mi první dotek a v tom fotbale to většinou o prvním doteku je. Dal jsem si to, pak na mě vyběhl gólman, a to už jsem střílel. Přesně to vyšlo tak, jak mělo (úsměv).

Pomohlo vám vyloučení domácího Poznara před odchodem do kabin?

Určitě pomohlo, bylo to oslabení pro Zlín. Ještě na začátku druhého poločasu to nebylo ono, furt jsme měli hodně ztrát balonů a nevytvářeli jsme žádné velké příležitosti. Paradoxně jsme si možná proti jedenácti těch příležitostí víc. V šatně o poločase jsme si říkali, že musíme být trpěliví, že se nesmíme uspokojit tím, že hrajeme proti deseti. Pro hlavu je to vždycky těžké, ale výhoda to je, protože ten jeden hráč tam prostě není.

Vlastně tohle byla první gólová možnost druhé půle a tu jsme hned využili, pak jsme ještě přidali druhý gól. Jsme rádi, že jsme tu výhodu jednoho hráče nakonec zvládli.

Ve Zlíně se nám dlouhodobě daří, zmiňoval to trenér před zápasem?

Říkal, že tu máme dobrou bilanci a že o ní nechceme přijít. Říkal ale také, že jsme vyhráli těžkej zápas v Liberci a že by byla škoda nebodovat dál. V hlavách jsme to měli takhle nastavené.

Jste spokojeni i s předvedenou hrou na zlínské Letné?

Až na těch prvních pěti minut, kdy domácí začali dobře a nákopy nás dostali pod tlak. Pak jsme převzali iniciativu, do poločasu jsme si vytvořili i příležitosti a hráli to co jsme chtěli. Už tam mohla padnout branku a mohli jsme vést.

Vydržel si celých devadesát minut, takže i fyzicky se cítíš už dobře?

Trénuju a jsem strašně rád. Předtím jsem měl problémy s kolenem, pak se svaly, takže jsem musel vynechávat nějaké tréninky. Paradoxně já jsem rád, když trénuju a nemusím mít žádné úlevy. Pak se hned cítím lépe v zápase a můžu vydržet i co nejvíce minut.

Je ti jedno, jestli hraješ levé nebo pravé křídlo?

Je pravda, že levé mi sedí trochu víc. Hrál jsem tam častěji než napravo. Ale nevadí mi hrát ani napravo, tam je zase ode mě asi víc centrů. A nevadí mi ani podhrot. Takže tyhle tři místa asi nejlépe, ale kdybych si mohl vybrat, tak nejlíp se asi cítím zleva.