Vyvarovat se chyb a vyhrát, přeje si Holeš

FK Dynamo Kyjev FK Jablonec
Evropská liga UEFA, 6. kolo čt 13. 12. 2018, 18:55

Z postu krajního obránce se v posledních dvou zápasech prosadil gólově. Ofenzivní choutky Tomáš Holeš neskrýval ani před odletem týmu do Kyjeva.

S jakými cíli vyrážíte k poslednímu zápasu Evropské ligy do ukrajinského Kyjeva?

Cílem je vyhrát poprvé v Evropě.

Určitě k tomu bude potřeba zodpovědný výkon. Můžeme si něco vzít z domácího zápasu s Dynamem?

Určitě. Když budeme hrát tak, jako jsme s nimi hráli doma a vyvarujeme se chyb, můžeme tam vyhrát.

Z českých klubů v Kyjevě ale dlouho nikdo nevyhrál.

Třeba v tom posledním zápase se Slavií tam hráli velkou roli rozhodčí. Kyjev dnes už má jistý postup, může dojít i k nějakému podcenění. Pojedeme tam hrát naplno a třeba se to povede.

Mrzí vás hodně, že už nemůžeme bojovat v posledním zápase o postup?

Mrzí to, protože by to bylo fajn. Tak to ale prostě je. Nehráli jsme špatně, ale nedělali jsme body. Proto jsme se o tu šanci připravili.

Čekají vás poslední dva zápasy před koncem roku, cítíte nějakou únavu?

Únava není. Měli jsme tam reprezentační pauzu, kde jsme si docela odpočinuli. Osobně na sobě nějakou větší únavu necítím.

Skupinu Evropské ligy jsme neodehráli vůbec zle. Může i to být důvod před posledním zápasem k vašemu nabranému sebevědomí?

Nemáme se čeho bát. Víme, že s Kyjevem se dá hrát. Vyzkoušeli jsme si to doma, když jsme se dokázali z výsledku 0:2 dostat na 2:2. Musíme hrát tak, jak hrajeme celou sezonu.

Nemáte obavy ze stavu hrací plochy. Na stejném stadionu bude dnes hrát Ligu mistrů Šachtar Doněck s Lyonem.

Jsem zvědav, jak na tom hrací plocha bude. Počasí tam prý není úplně ideální. Navíc to ještě bude rozbité po tom středečním zápase.

Jak vnímáte fakt, že právě kvůli dnešnímu utkání Ligy mistrů nebudete absolvovat předzápasový trénink na Olympijském stadionu, kde se bude hrát?

Bylo by lepší, kdybychom si mohli zatrénovat přímo tam a věděli na čem budeme hrát. Takto se nedá nic dělat.

Nemáte obavy ze současné vyhrocené situace na Ukrajině?

Obavy nemám, budeme pod dozorem. Takže doufám, že nás se to týkat nijak nebude. V Kyjevě by to mělo být v pohodě. Ptali jsme se na to i Edy Sobola, který to potvrdil.

Tobě se v posledních zápasech daří střelecky.

Dva zápasy po sobě jsem dal gól, takže se cítím výborně. Rád bych v tom dál pokračoval. Kdyby se povedlo dát třetí gól po sobě, to by bylo super.