Z kabiny: Tohle jsme měli udržet

FK Jablonec SFC Opava
FORTUNA:LIGA, 21. kolo ne 17. 2. 2019, 15:00

Jarní premiéra na Střelnici toužené tři body nepřinesla. Remízové utkání s Opavou hodnotí Vojta Kubista, navrátilec po zranění Michal Trávník a střelec Opavy Kuba Janetzký, který v dresu soupeře hostuje.

Naštvaný Vojta Kubista: Čtyři minuty do konce a nedotáhneme to

Můžeš zhodnotit průběh zápasu?

Co říct? Zklamání… Dvakrát vedeme a dvakrát si necháme dát vyrovnávací gól a při tom po našich chybách. Byl to těžkej zápas, ale když vedeme v 85. minutě 2:1, tak jsme to měli urvat do vítězného konce.

Na podzim jste s Opavou prohráli, neměli jste zápas v hlavách?

Tam jsme prohráli a vzpomínám si, že to byl úplně jinej zápas. Náš výkon dneska nebyl ideální a faktem zůstává, že toho moc k vidění nebylo.

Není trošku paradoxem, že vám vstřelil gól váš spoluhráč Janetzký, který je v Opavě na hostování?

Je to trošku paradox, jiné kluby tohle nepovolují. Ale kdybychom ho ve vápně líp pokryli, tak ten gól dát nemusel.

Při tom gólu dostal hodně prostoru. Proč tomu tak bylo?

Sám jste si odpověděl. Byla to naše chyba, že jsme ho nepokryli. Nedostoupili jsme ho, zaplatili jsme za to gólem.

Řekli jste mu po gólu něco na hřišti?

Ne, ne. Hovořili jsme s ním až po zápase. Ten gól mu přeju, ale mohl ho dát někomu jinému.

Bylo vidět, že nerovný povrch evidentně vaší kombinační hře nesvědčil.

Nevím, jak to vypadalo z tribuny, ale hlavně uprostřed hřiště je to téměř bez trávy, jenom hlína. Takže kombinace byla určitě obtížnější, ale podmínky byly pro oba týmy stejné. Doma teď hrajeme za tři týdny a hřiště se určitě zlepší.

Vrátil se vám do sestavy Michal Trávník, což bylo pro vaši hru asi důležité.

To určitě. Michal je náš klíčový hráč, hrál po delší době a myslím si, že se s tím popasoval dobře. Hrát po tak dlouhé době a ještě k tomu na tak těžkém terénu není nic lehkého a on to zvládnul.

Za týden jedete do Boleslavi a ta má docela dobrou formu. S jakými ambicemi tam pojedete?

Každej zápas chceme vyhrát a i do Boleslavi pojedeme se stejným cílem.

Michal Trávník: Po zranění jsem fit a doufám, že to bude lepší a lepší

Po zranění si po delší době nastoupil do utkání. Jaké jsou tvoje pocity?

Ze zdravotního hlediska jsem v pohodě. Koleno už necítím, takže v tomto směru to jde, ale z fyzického hlediska se ještě necítím tak, jak bych měl. Chce to ještě celej příští týden potrénovat a myslím si, že to potom už bude dobrý.

Takže si zraněné koleno podvědomě nevnímal?

Na úvodních trénincích jsem si musel dávat pozor, ale postupně se to zlepšovalo a v dnešním zápase jsem ho už vůbec nevnímal.

Můžeš říct něco k zápasu?

Sami jste viděli, že ten terén nebyl dobrej, takže se asi nedal čekat nějak hezkej fotbal. Byla to spíš válka a jen škoda, že když už jsme dokázali do 86. minuty udržet stav 2:1, tak výhru takhle lehce po standardce doma ztratíme.

Co říkáš na to, že vám dal váš hráč Janetzký gól?

Kluby se dohodly, že může hrát proti nám, tak hrál a dal nám góla. Je to takové zvláštní. Neříkám, že mu ho nepřeju, ale dneska si ho mohl odpustit.

V dalším kole jedete do Boleslavi. Co od utkání očekáváš?

Po dvou jarních kolech mají stejný počet bodů jako my, tak uvidíme, kdo z toho zápasu vyjde líp. My tam jedeme vyhrát a chceme se udržet v šestce.

Pokud byste dneska vyhráli, tak jste se hodně přiblížili vytoužené finálové šestce. Teď jedete dvakrát ven a budete to mít těžší.

Samozřejmě je škoda, že jsme dneska nevyhráli, ale do konce je pořád devět kol a přijdou jiné zápasy, ve kterých můžeme bodovat.

Gól jsem neslavil, řekl náš hráč Jakub Janetzký po vstřeleném gólu

Co říkáš na to, že si dal svému klubu gól?

Je to takové specifické, ale momentálně jsem na hostování v Opavě a soustředím se jen na svou hru.

V naší lize to není běžné, aby hostující hráč hrál proti svému klubu. Jak se na to díváš?

Určitě jsem rád, že hraju za Opavu, když jsem si nevybojoval místo v jabloneckém kádru. Žádná stopka tam nebyla a celý týden jsem se připravoval, že nastoupím.

Co ti po vstřeleném gólu říkali domácí hráči?

Jenom jsme se trochu popichovali, jinak nic.

Co bys řekl ke vstřelenému gólu?

Šel tam centr ze strany, Žídek ho sklepl a já už jsem to měl celkem jednoduché.

Bylo vidět, že si gól ani neslavil.

Je to tak, gól jsem neslavil. Přišlo mi to tak lepší, než se radovat a běhat kolem tribun.

Jsi stále hráčem Jablonce. Už se těšíš, až se vrátíš a dostaneš tady šanci?

Určitě. Jsem hráčem Jablonce a chci za Jablonec hrát.