Žáci U13 změřili síly s FC Liverpool

Naši žáci U13 pod vedením vedoucího trenéra SpSM Jana Kozderky poprvé představili také na hrací ploše. V nabitém čtvrtku měli naši mládežníci hodně bohatý program.

Dopoledne začali žáci prohlídkou Anfield Road Stadium, kde jsme se seznámili s bohatou historií klubu FC Liverpool. Pak si prošli centrum Liverpoolu a přístav.

V podvečer se žáci přesunuli do akademie Liverpoolu. V 18:30 je čekalo utkání s místní U13 na zastřešené umělé trávě. Hrálo se pro nás trošku atypickým systémem 8+1 s ofsajdy a hrací dobou 4x20 min. "V úvodu jsme se věhlasným týmem nechali trochu zaskočit a klukům trvalo, než ze sebe setřásli respekt ze soupeře a nového prostředí. Všechny čtvrtiny jsme prohráli (1:5, 1:2, 0:3, 0:1). Obě branky vstřelil Michal Černák (první po přihrávce Evžena Malého a druhou po samostatné akci)," hodnotí zápas s Liverpoolem Jan Kozderka.

Po utkání se žáci přesunuli zpět na hotel, kde je čekala rychlá večeře a přesun na místní stadion, kde viděli posledních 30 minut utkání FC Manchester United U21 - FC Manchester City U21, kdy rudí ďáblové zvítězili 1:0.