Začíná liga! Příbrami máme co vracet

FK Jablonec 1.FK Příbram
FORTUNA:LIGA, 21. kolo po 17. 2. 2020, 18:00

Zimní fotbalová pauza je definitivně u konce, už o tomto víkendu se rozjíždí jarní kolotoč FORTUNA:LIGY. Jablonec v pondělí dohrávce přivítá fotbalovou Příbram, které má co vracet.

Už v pondělí se otevřou brány našeho stadionu na Střelnici, fanoušci půjdou poprvé v roce 2020 fandit svému týmu proti Příbrami. Ta sice přezimovala na poslední šestnácté příčce, ale v zimní pauze se posílila a půjde za jasným cílem. „Pro záchranu uděláme maximum, úkolem číslo jedna bude neskončit poslední a pak zvládnout baráž,“ plánuje kouč od Litavky Roman Nádvorník.

Jeho kádr doznal během zimy změn, a to nejen hráčských. Do realizačního týmu se vrátil asistent Petr Čuhel. Mizernou koncovku mají zlepšit přicházející útočníci, teplický Martin Jindráček, exjablonecký Jan Díl a na hostování z Ostravy uvolněný Jakub Šašinka. Do obrany středočeši získali Lukáše Pazderu, zkušeného stopera Kleščíka, záložní řadu vyztužila z tureckého Sakaryasporu dvojice Yilmaz - Sehit a exhradecký Zorvan. Příbram se snažila zkvalitnit stávající kádr, vale zároveň dala odchozím hráčům Zemanovi, Květovi, Boháčovi a Kodrovi. „Od těchto hráčů jsme čekali mnohem více. Nebyli pro mužstvo takovým přínosem, jakým by měli být. I proto jsme posílili a dostali do kabiny dravé typy, které vykopou záchranu v lize. Vidím přístup všech hráčů a jsem spokojený,“ říká prezident Příbrami Jaroslav Starka.

S pozměněným kádrem odehráli Příbramští sedm přípravných zápasů. V prvním zápase porazili v rámci zimního turnaje Tipsport liga náš Jablonec 3:1. Pak však schytali porážky 0:4 a 0:6 od Bohemians a Dukly. Na tureckém herním soustředění tým od Litavky neprohrál, dvakrát remizovat se zahraničními soupeři (Jaroslavlí a Arsenalem Tula), aby si v generálce vyšlápl na pravidelného účastníka evropských pohárů běloruský BATE Borisov, který porazil 1:0 gólem obránce Šimka. Celková bilance Příbrami ze zimní přípravy je tedy tři vítězství, dvě remízy a dvě porážky při skore 11:14. Nový a Polidar vstřelili během zimní přípravy nejvíce branek.

Příbram za sebou nemá povedený podzim, ač nezačala špatně, došel jí po slibném úvodu dech. Naposledy vyhrála na konci srpna právě v zápase s naším Jabloncem, který porazila u Litavky vysoko 4:0. Od té doby ale čekala na tříbodové vítězství marně, od sedmého ligového kola jakoby přestala dávat branky. Za ligový podzim stihla posbírat třináct ligových bodů, i proto se krčí na posledním místě ligové tabulky se shodným bodovým ziskem jako Karviná.

Jablonec má svému protivníkovi co oplácet. Nejenže na podzim utrpěl již zmiňovanou největší porážku právě při debaklu 0:4 v Příbrami, ale Nádvorníkův celek nás dokázal porazit také v lednu v rámci zimní Tipsport ligy 1:3. Trenér Jablonce Petr Rada nemá dobré vzpomínky především na podzimní vzájemný duel. „Ještě nás ten zápas u nich trochu straší. Byl to asi nejhorší zápas za mou trenérskou kariéru. Od první do poslední minuty to tam bylo špatné. Chci věřit tomu, že to byla jen výjimka a nebude se to opakovat,“ je přesvědčený jablonecký lodivod a pokračuje: „Určitě nám vše nepůjde podle přání hned od příchodu na hřiště, bude to chtít trpělivost jak od hráčů, tak od lidí. Rozhodně nečekám lehký zápas, jak by se mohlo zdát podle postavení v tabulce. Příbram bude nebezpečná, udělala spoustu nových hráčů z venku. Některé přípravné zápasy odehráli velmi dobře. Ale my potřebujeme ten první zápas odmakat a vyhrát,“ smutní Rada a přesto věří v početnou podporu v ochozech, která požene tým za vítězstvím.

Utkání začíná v pondělí 17. února od 18 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Berka - Moláček, Hock