Začíná nadstavba, Jablonec míří do Plzně!

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, N1 ne 21. 6. 2020, 19:00

Po základní části pokračuje fotbalová FORTUNA:LIGA nadstavbovou částí. Jablonec se z pozice čtvrtého týmu tabulky vydá na pažit druhé Viktorie Plzeň.

Všechny ligové kluby prošly v tomto týdnu testy na koronavirus, nadstavbová část i samotné vyvrcholení ligové soutěže tak může v klidu a za pozvolných uvolňování opatření začít. Jablonec skončil po třiceti kolech na čtvrté pozici, čekají ho tak výjezdy na stadiony prvních třech týmů tabulky (Plzeň, Sparta, Slavia), doma přivítáme čtvrtý a pátý celek (Liberec a Ostravu).

Prvním naším soupeřem je plzeňská Viktoria, která má jako jediná ze skupiny o titul ještě šanci uzmout vedoucí Slavii mistrovský titul. Plzeň ztrácí na Slavii aktuálně šest bodů, ale pokud chce zvednout pohár nad hlavu, musí získat o bod více než Pražané, protože má horší vzájemnou bilanci z dosud odehraných zápasů.

Náš nedělní soupeř pokračuje ve zběsilém anglickém zápasovém tempu, ve středu odehrál semifinále tuzemského poháru, ale přes pražskou Spartu se do finále neprobojoval. Pro trenéra Guľu to byla první porážka během plzeňského angažmá. „Získali jsme ale podstatné informace, viděli jsme reakce našich hráčů. Potřebujeme s týmem pracovat na zarputilosti a mentalitě, hráči musí vědět, že i proti kvalitnímu mužstvu se dá utkání otočit. Musíme se naučit efektivněji reagovat,“ hledal pozitiva po prohraném duelu 1:2 na Letné trenér Plzně.

Viktoriáni se tak nyní už mohou soustředit jen na nadstavbovou část FORTUNA:LIGY. „Půjdeme do toho s cílem vyhrát všech pět zápasů a uvidíme, na co to bude na konci stačit,“ nechal se slyšet plzeňský záložník Kovařík a jeho slova ještě před nedělním soubojem s Jabloncem doplňuje samotný kouč. „Že nám to ve středu nevyšlo, to nás může jen přibrzdit, ale né zastavit,“ říká odhodlaně Guľa.

To jablonečtí fotbalisté si alespoň v tomto týdnu oddychli. Poprvé po restartu ligové soutěže budou mít týdenní zápasový rytmus. Jenže po posledním duelu a porážce 0:3 v Ďolíčku od Bohemians si měli hráči i kouč co vyříkávat. „Náš cíl byl dostat se na konci sezóny do první skupiny, to se nám podařilo. Ale v některých zápasech bylo vidět, že už to nefungovalo tak, jak by mělo. Poslední výkony, co jsme předvedli, ať to bylo na Bohemce nebo doma s Libercem, už nemůžeme zopakovat. Protože bychom byli potrestaní. Tudy by cesta nevedla,“ říká před startem FINÁLE FORTUNA:LIGY trenér Petr Rada.

Náš tým v letošním ročníku na Západočechy nevyzrál ani jednou, vždy prohrál tím nejtěsnější rozdílem. Nejdříve po přestřelce v Doosan aréně 2:3, v jarní odvetě na Střelnici pak 1:2. I celková ligová bilance vzájemných zápasů hovoří ve prospěch plzeňského týmu, ten zvítězil v 21 případech, 10x se týmy rozešly smírně a 14x bral všechny body náš Jablonec.

Utkání začíná v neděli 21. června od 19 hodin v Doosan aréně v Plzni