Zápas se Slavií očima Polidara a Chramosty

Dalšími respondenty po včerejší zajímavé bitvě mezi Jabloncem a Slavií byli oba střelci obránce Matěj Polidar a střídající útočník Jan Chramosta.

Jak Chramosta: Sahali jsme po zázraku

Honzo, do zápasu jsi šel až jako střídající hráč. Bylo to velké drama až do poslední minuty.

Já bych před klukama smeknul klobouk, protože hráli proti Slavii prakticky celý zápas o deseti. Myslím, že jsme jim hodně zatápěli a pro nás dobře, že se klepali až do poslední chvíle.

V nastaveném čase Střelnice sledovala famózní pokus Kratochvíla, kterému chyběly jen decimetry.

Já jsem byl v tu chvíli přesně za Kráťou (Kratochvílem), takže jsem to tam dofoukával, co to šlo. Je to fakt škoda, tohle by byl gól sezony!

Prosadil ses gólově, takovým tvým obvyklým způsobem, když si tečoval střelu Šulce. Jak se ti to povedlo?

Tušil jsem ten prostor, kam by to mohlo jít. Trefilo mě to do nohy, jen jsem nastavil placírku a zapadlo to za tyč. Byl to gól, který to ještě zdramatizoval, ale bohužel jsme to nedotáhli.

Trápí nás trochu i smůla, dnes jsme si opět vstřelili i vlastní branku.

Ono to mrzí hlavně z toho důvodu, že se celý týden na něco chystáme a připravujeme si taktiku a v 6. minutě je to všechno zbourané. Byl to strašně těžký zápas a my v něm sahali po zázraku, ale nedopadlo to.

Po delší době byla zaplněná Střelnice, pomohlo vám to v zápase?

Určitě jo. Dneska jsme byli v deseti na hřišti, ale s těmi diváky furt v jedenácti. Tlačili nás a na konci pro nás měli i ocenění, když se nám po prohraném zápase tleskalo. Je to takové trošku zadostiučinění.

V dalším kole míříme do Zlína, co tam čekat?

Ukázali jsme si, že ta cesta, na kterou jsme se dali, může přinést úspěch. Do Zlína proto pojedeme pro vítězství!

Matěj Polidar: Bylo to náročné, ale těžíme z přípravy

Jak bylo náročné hrát prakticky celý zápas v deseti směrem do defenzívy?

Bylo to náročné dost. Do zápasu jsme šli s nějakým plánem jedenáct proti jedenácti a hned v páté minutě jsme to museli celé překopat na defenzivnější styl a taky to tak podle toho vypadalo.

Přesto jsme s favoritem odehráli zajímavý a dramatický zápas a až do posledních sekund sahali po bodu. Čekal jsi to?

Každý to musí čekat, sice nás bylo o jednoho méně, ale furt to bylo otevřené.

V nastavení jsme byli blízko vyrovnání díky lobu Kratochvíla. Také už jsi to viděl v brance?

Popravdě vůbec nevím kolik tomu chybělo. Byl jsem tak zafuněnej, že jsem si jen přál ať to tam spadne a bohužel nespadlo.

Bylo to hodně náročné po fyzické stránce?

Náročné to bylo, ale my měli skvělou přípravu a teď z ní těžíme.

Příště nás čeká zápas ve Zlíne, s čím vyrazíte na venkovní daleký výjezd na Moravu?

Pojedeme tam zvítězit!