Zasloužená výhra Jablonce, shodli se trenéři

FK Jablonec 1.FK Příbram
FORTUNA:LIGA, 26. kolo ne 31. 3. 2019, 15:00

Jako zasloužené vítězství označili nedělní výhru Jablonce nad Příbramí oba trenéři Roman Nádvorník a Petr Rada. Co všechno na pozápasové tiskové konferenci zaznělo?

Spokojený po závěrečném hvizdu nemohl být nový kouč Příbrami Roman Nádvorník. „První poločas byl Jablonec jednoznačně lepší. Věděli jsme, že jsme s Jabloncem doma prohráli 0:6 a kvalita Jablonce je jasná. Šli jsme v 10. minutě sami na branku, kdybychom dali gól, mohlo se to vyvíjet jinak. To se ale bohužel nestalo. Druhý poločas znovu, podobná tutovka a nedáme. Byly to šance, kdy jsme to mohli kosmeticky upravit. Jinak Jablonec vyhrál zcela zaslouženě. Pasáže hry jsme tam měli dobré a dalo se na to dívat, ale to už bylo za rozhodnutého stavu. Chyběl mi klid v mezihře, strašně jsme ztráceli balony, hlavně v prvním poločase,“ viděl hlavní příčiny porážky trenér hostujícího celku, který se snažil v repre pauze pracovat na obranné fázi. „Pracovali jsme hlavně na ní, chtěli jsme se v Jablonci pokusit bodovat. Jenže jsme hlavně první poločas hráli ustrašeně. Proces obranné fáze je dlouhodobý, musíme na tom pracovat dál,“ plánuje Nádvorník.

Spokojený byl po zápase lodivod Jablonce Petr Rada. „Vyhráli jsme a nedostali jsme branku. Od začátku jsme diktovali tempo hry. Dali jsme krásnou první branku Jovovićem a v závěru půle nás uklidnila penalta. Chtěli jsme do toho vstoupit aktivně i v druhém poločase, abychom neinkasovali a třetí branka nás opět uklidnila. Mohli jsme pak být víc hladovější. Vystřídali jsme a dali hráče, kteří nedostávali tolik příležitostí. Poprvé diváci viděli třeba Fábryho. Celkově jsme byli lepší, vyhráli jsme zaslouženě, těší mě i čisté konto,“ mnul si ruce jablonecký kouč.

Trenéra potěšila i úvodní branka Jovoviće. „Udělal to dobře. Nejdřív jsem myslel, že to jde vedle. Pro nás to byl důležitý gól. Sólo to bylo nádherné. U něj je třeba, aby mu narostlo sebevědomí. Dnes mu ten zápas vyšel,“ chválil kouč, stejně jako další dobrý výkon kapitána Tomáše Hübschmana. „Tomáš je pro nás hodně klíčový, hlavně pro klid na hřišti. Čtení hry má asi jedno nejlepších v lize. Skvěle vyplňuje prostory,“ vyjmenoval největší přednosti Rada a zmínil i středopolaře Trávníka. „Terén na Střelnici ani pro něj není teď ideální, zima s naším pažitem zacvičila. Ale Michal se do toho dostává, repre pauza mu pomohla. Jenom dobře, že dal dnes branku,“ uvedl Rada k dalšímu hráči.

Kouká jablonecký kouč na vývoj v tabulce? „Tabulku sledujeme, jsou ještě čtyři kola, body se budou počítat i v nadstavbě. Úkol číslo jedna je, držet se v první skupině. Konkurenty sledujeme, dostávají se tam další. Ale hlavní je náš herní projev,“ má jasno Rada.

Příští týden čeká Jablonec prestižní derby. „Má to náboj, bude to jubilejní padesátý souboj. Slovan podal na Slavii velice kvalitní výkon. Věřím v zajímavé a fér vedené utkání,“ řekl k dalšímu rivalskému souboji.

Na závěr náš kouč prozradil, proč oholil zarostlou tvář, která zdobila jeho obličej od začátku jarní sezony. „Pro fousy jsem se rozhodl z lenosti a na zimním herním soustředění, oholil jsem se, protože mi zůstávalo ve vousech jídlo,“ dodal s úsměvem ve zlehčeném závěru tiskové konference dobře naladěný kouč Jablonce.