Zasloužený bod, konstatoval trenér Klucký

FC Slovan Liberec FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 28. kolo so 13. 5. 2017, 16:30

I když jablonečtí fotbalisté srovnali 46. Podještědské derby v nastavení, bod si dle slov trenéra Zdeňka Kluckého za předvedený výkon rozhodně zasloužili.

Jindřich Trpišovský trenér Slovanu Liberec rozdělil hodnocení utkání na dva poločasy. „Řekl bych, že to byl zápas dvou rozdílných poločasů. Do zápasu jsme vstoupili špatně, na rozdíl od Jablonce, ten měl dobrý pohyb a hrál ve velkém tempu. Běžecky jsme za nimi prvních pětadvacet minut zaostávali a byli takový ustrašení. Nehráli jsme, co jsme chtěli, vůbec jsme nechodili za obranu soupeře. Jablonec nám tam vypíchl spoustu míčů a chodil do brejkových situací. Trošku se štěstím jsme to přežili, protože hosté trefili břevno a měli další šance,“ uvedl k prvnímu dějství a pokračoval.

„Do druhého poločasu jsme měli dobrý vstup my a přišla rychlá branka. Pak to utkání sklouzlo k tomu, že Jablonec začal nakopávat míče a hrál výš. Měli jsme patnáct až dvacet brejkových situací v přečíslení, ale minimum z toho skončilo nebezpečím. I to je jeden z důvodů, proč jsme ten zápas nedotáhli do vítězství. Přišel poslední nákop a balon naslepo, propadli nám tam tři osobní souboje ve vápně a byl z toho krásný gól Mehanoviće. Je to pro nás obrovské zklamání, když už jsme se po tom prvním poločase zvedli a předvedli druhý poločas dobrý výkon, proteklo nám nakonec vítězství v nastavení skrz prsty,“ litoval kouč Slovanu.

Jablonec mohl litovat především zahozených šancí v první půli, což potvrdil po zápase trenér Zdeněk Klucký. „Vstoupili jsme do prvního poločasu vstoupili velmi aktivně, měli jsme hodně prostoru na obou stranách. Útočili jsme a dostávali se dobrých protiútoků, které jsme bohužel nedokázali proměnit v branky. Trefili jsme tam i břevno a celkově první půle byla z naší strany velmi aktivní,“ byl spokojený náš trenér.

„V druhé půli začal hrát Liberec trochu jiným způsobem a my už neměli tolik prostoru. Po naší chybě nám Liberec vstřelil brzy po poločase branku. Dál to bylo vabank, nahoru dolů. Podařilo se nám vyrovnat v 93. minutě a ten bod je z naší strany zasloužený. Nebyli jsme horším mužstvem a bod jsme si zasloužili,“ konstatoval trenér Jablonce Zdeněk Klucký.