Zelený stihl za sezonu 31 zápasů, za výhru byl rád

MFK Karviná FK Jablonec
0:2
ePojisteni.cz liga, 30. kolo so 27. 5. 2017, 17:00

Jaroslav Zelený oblékal ještě napodzim dres Karviné a nyní se na nový karvinský stadion vrátil s Jabloncem. Jak si utkání proti svému bývalému klubu užíval?

Ačkoliv má ligový ročník 30 kol, Jaroslav Zelený jako jediný hráč stihl nastoupit k 31 zápasům. Jak je to možné? Na podzim totiž odehrál všech 16 kol v Karviné, po přestupu do Jablonce nastoupil také ve všech čtrnácti duelech, ke kterému se přidal ještě listopadový odložený zápas s Hradcem Králové.

Ještě před půl rokem jsi tady hrál za Karvinou. Můžeš říct, jak se ti tady hrálo dneska?

Vyhráli jsme, takže dobře. Hlavně ve druhé půli měla Karviná hodně šancí. Co zahodili, to bylo neskutečné. Ale zase na druhou stranu jsme do desáté minuty mohli vést 3:0, kdybychom proměnili čisté šance. Domácí nakonec nedali ani penaltu a jsem rád, že jsme nakonec tohle utkání zvládli.

Jak si vnímal atmosféru?

Tím, že to tady mají všechno nové a postoupili do ligy, tak ta atmosféra je tady výborná. Lidi tady začali na fotbal chodit a byl bych rád, kdyby tomu tak bylo i v Jablonci. Jediné, co bych dneska změnil, bylo to, že by mohlo být tak o deset stupňů míň. Obě mužstva hrála otevřený fotbal nahoru dolu a ke konci už síly ubývaly.

Tomáš Wágner říkal, že byli soupeři asi až moc přemotivovaní. Tebe se to netýkalo?

Přiznám se, že já až takový typ nejsem. Tohle pro mě tady byla premiéra v jiném dresu, ale že by to bylo víc než ostatní zápasy, to ne. Samozřejmě je příjemné, když se vrátím tam, kde jsem hrál, ale jinak je to pro mě stejné jako jiné zápasy.

Skončili jste v polovině tabulky. Odpovídá tomu tvoje představa?

Na to, jaký kádr hráčů máme, tak určitě ne. Myslím si, že tým má na daleko víc.

Jak si spokojený se svými jarními výkony?

Naskočil jsem do všech zápasů, takže jsem jenom rád, že tomu tak bylo. Doufám jen, že s mými výkony byl spokojný trenér a fanoušci.

Byly nějaké sázky nebo hecování s karvinskými kamarády?

To snad ani ne. Jen jsme se v kabině hecovali sami a kluci mi připomenuli, co mě to bude stát, když vyhrajeme.