Zklamaný trenér Rada, chyběl větší důraz

FK Jablonec SK Dynamo Č. Budějovice
FORTUNA:LIGA, 18. kolo ne 1. 12. 2019, 14:30

Z druhé porážky v letošní sezoně na domácím hřišti byl po zápase zklamaný jablonecký lodivod Petr Rada. Našemu kouči chyběl ke vstřelení gólu větší důraz a tlak na míči.

Ve výborném rozpoložení dorazil na tiskovou konferenci kouč České Budějovice David Hořejš, jeho tým vítězstvím na Střelnici prodloužil sérii neporazitelnosti na sedm zápasů v řadě. „Jsme nesmírně šťastní, že jsme dokázali sérii v Jablonci natáhnout. Věděli jsme, že k tomu budeme potřebovat dobrý výkon, který jsme předvedli v obou poločasech. Měli jsme i štěstí, brankář Drobný nám tam opět zachytal. Na Střelnici se hrál dobrý fotbal, a troufnu si říci, že jsme k tomu přispěli my i tím, že jsme hráli aktivně. Tyhle body pro nás znamenají strašně moc, protože domácí mají výborného trenéra i tým,“ pochvaloval si tří bodů ze severu Čech kouč Dynama.

Po Slavii musel jablonecký kouč Petr Rada strávit druhou porážku na domácí půdě právě proti rozjetým Jihočechům.„Zklamání je veliké. Hráli jsme naposledy doma, o to víc to mrzí. Chtěli jsme se loučit vítězstvím, ale nemáme ani bod. Je to škoda, protože celý podzim jsme hráli poměrně dobře v domácím prostředí. Věděli jsme, že Dynamo má dobrou sérii, viděli jsme jejich brejkové situace už na Spartě. Plnili jsme to dobře a sami jsme tam měli šance, ale hosty podržel brankář Drobný. První půli jsme byli aktivnější, i když tam byly pasáže, kdy měli budějovičtí fotbalisté míč pod kontrolou. Říkal jsme hráčům, že může rozhodnout jediná situace a to se stalo, bohužel nakonec rozhodla na stranu Budějovic. Bohužel dnes jsme to tam nenatlačili a branku nedali a to mě mrzí. V závěrečných dvou kolech venku se budeme snažit dostat zpět do plusových bodů. Ztracené body se budeme snažit přivést z venkovních zápasů v Opavě a Mladé Boleslavi,“ velel po porážce jablonecký trenér Petr Rada, jehož tým si dnes vylámal zuby především na výborně chytajícím brankáři Drobném. „On má zkušenosti z venku k nezaplacení. Se Sivokem přinesli do mužstva soupeře klid. Je vidět, že toho mají spoustu za sebou. My jsme šancí měli dost, ale někdy nám v těch situacích chyběl větší důraz nebo tlak na míč,“ uzavřel jabloneckou část tiskové konference kouč ze Střelnice.