Zkušený a kvalitní tým, soudí kouč Rada o Astaně

FK Jablonec FC Astana
Evropská liga UEFA, 3. kolo čt 25. 10. 2018, 21:00

Jablonecký tým se zítra postaví na Střelnici v rámci 3. kola Evropské ligy soupeři z Astany. Co všechno řekli o soupeři na předzápasové tiskové konferenci kouč Rada a kapitán Hübschman?

Druhé domácí utkání skupiny „K“ Evropské ligy odehraje náš tým již zítra na Střelnici proti kazašské Astaně. Co o týmu soupeře soudí náš lodivod Petr Rada? „Je to zkušený tým, který má svou kvalitu. Opírají se o cizince ve svém kádru i o domácí umělou trávu. Vévodí s náskokem své lize, před rokem porazili Slavii. Teď mají čtyři body v naší skupině Evropské ligy, kterou vedou, to hovoří za vše,“ říká na adresu našeho druhého domácího soupeře Petr Rada.

Jeho slova doplňuje kapitán týmu Tomáš Hübschman. „Astana se snaží hrát technicky, má ve svém kádru vysoké hráče, dost národností. Je to kvalitní soupeř. Budeme muset ukázat svoji nejlepší hru a doufám, že to bude na Astanu stačit,“ pravil jablonecký kapitán.

Náš tým čerpal informace o soupeři hned z několika zdrojů. „Nejvíce nám ale stejně dalo sledování jejich odehraných zápasů s Kyjevem a Rennes. Tam hráli prakticky až na jednu změnu v totožné základní sestavě. Měli jsme i další zdroje, hodně informací máme i od Tomáše Hübschmana,“ prozradil kouč Rada.

Jeho tým má nyní rozjetou v lize sérii čtyř vítězství v řadě. „To nás samozřejmě těší, ale teď jde liga stranou. V hlavě máme jen Evropskou ligu, česká liga ani derby s Libercem teď pro nás neexistuje. Máme před sebou jen jediný cíl. Musíme to odpracovat, budeme chtít předvést stejně kvalitní výkon, jako v předchozích zápasech Evropské ligy. Jsme v této soutěži nováčkové, v každém zápase chceme udělat co nejvíce bodů. Budeme se snažit hrát kvalitní fotbal. Náš kádr je kompletní, všichni jsou zdraví,“ uvedl dále jablonecký lodivod.

V samotný čtvrtek večer se čeká na Střelnici chladnější počasí, pořadatelé přesto prosí o včasný příchod na stadion. „Tady na severu v 21 hodin večer je to těžké. Navíc spousta lidí si myslí, že když se řekne soupeř z Kazachstánu, že je to neatraktivní protivník. Jestli má ale někdo fotbal rád, tak na fotbal přijde i o půlnoci,“ má jasno Rada, kterého ke stejnému tématu doplnil kapitán. „Byli bychom rádi, aby lidi přišli. Klub pro to dělá maximum, aby dostal lidi na stadion. Možná tým Astany není tak zvučný, ale rozhodně mají dost velkou kvalitu. Možná jsou i lepší jak Rennes, když je doma porazili,“ zapřemýšlel nahlas Tomáš Hübschman, který z pozice ostříleného borce v evropských pohárech pomáhá mladším spoluhráčům. „Snažím se dodat klukům klid, pomoct jim slovně a mentálně. Hrát se dá s každým, hráči si to musí dát do hlavy. Nesmí jít do zápasu se strachem a přehnaným respektem,“ konstatoval Hübschman.

Jablonec čeká v programu Evropské ligy se soupeřem z Kazachstánu hned dvojzápas za sebou, který hodně napoví o vývoji ve skupině K. „Věděli jsme hned po losu, že mají doma umělou trávu a návštěvy kolem třiceti tisíc lidí. Ale když je plno, hráče to vtáhne do zápasu, tak jako nás v Rennes. Teď ale pro mě existuje jen zítřek, co bude v Astaně, mě teď vůbec nezajímá,“ zakončil náš trenér sezení s novináři.

Jablonečtí představitelé se po tiskové konferenci rychle přemístili na trávu do Vrkoslavic, kde absolvovali předzápasový trénink, z kterého byla zástupcům médií přístupná první čtvrthodina.