Zlín vyměnil před naším zápasem trenéra

FC Zlín FK Jablonec
HET liga, 19. kolo so 3. 3. 2018, 15:00

Stoprocentní Jablonec čeká v dalším jarním výjezdu druhé utkání na hřišti soupeře. Nyní se chystá na trávník Fastavu Zlín, který před vzájemným zápasem vyměnil hlavního kouče.

Fastav zažívá další turbulentní sezonu. Loňským prvenstvím v MOL Cupu si Pánikova družina zajistila podzimní skupinovou fázi Evropské ligy. Ta jednak notně obohatila klubovou pokladnu, ale hlavně se zlatým písmem zapsala do klubových kronik. Ač posilněný tým s dvěma body na postup v evropské soutěži nedosáhl, vychutnal si zápasy s FC Kodaň, Lokomotivem Moskva i Šeriffem Tiraspol. Na domácí ligové scéně ale mezitím zlínský celek ztrácel a po podzimu skončil až na deváté pozici. V zimní pauze panoval na zlínské Letné ještě klid, až na Diopa všechny opory zůstaly. Do kádru tak přibyl jen útočník Vlašimi Vyhnal a africký obránce Bijimine.

Protože v lize už zlínským fotbalistům pohárové příčky značně utekly, začaly se jejich zraky ubírat opět k tuzemské pohárové soutěži. Zde je Zlín už mezi nejlepšími osmi a čeká ho duel s druholigovým Hradcem Králové. Klid v bývalém Baťově městě ale vystřídal se startem HET ligy rázný neklid. Páníkův tým nejdříve doma jen remizoval s Duklou 1:1, navíc o týden později trenérovi definitivně srazil vaz nečekaně schytaný debakl 0:4 v Karviné. Důvod odvolání hlavního kouče byl jasný, neuspokojivé výsledky v jarní části. S těmi má zlínský klub totiž problémy opakovaně už několikátou sezonu.

Uprostřed týdne se hlavním koučem po odchozím Páníkovi stal světoběžník Vlastimil Petržela. „Nemám rád, když někoho střídám v rozehrané soutěži. Ale situace ve Zlíně se rychle vyhrotila. Nebudeme si nic nalhávat, bude to strašně těžké, Jablonec teď dvakrát vyhrál. Nám navíc vypadl Traoré, což je velký problém, ale nějak to zvládneme,“ vypočítává před sobotním duelem s Jabloncem nový kouč na zlínské lavičce.

To Jablonec může být s jarním startem navýsost spokojen, pod vedením trenéra Rady mužstvo získalo plný bodový zisk jak v domácím utkání s Teplicemi (2:1), tak na neoblíbeném stadionu Dukly Praha (1:0). Teď se Radovi hoši pokusí vypořádat s dalším soupeřem, který navíc bude povzbuzen impulsem od nového lodivoda.Výsledkově jsme rádi, že jsme udělali šest bodů. Hráli jsme na Dukle a teď jedeme znovu ven. Jsme rádi za každý bod, ale nechci hodnotit jen body. Myslím si, že jsme ani herně nepropadli. Je pro mě důležité, že hráčům drží zdraví (třikrát zaklepe na stůl) a výkonnost je zatím dobrá. Jsem rád, že se nám podařil start do jarní části. Ale jsou to zatím dvě kola, ještě jich je hodně před námi," říká trenér Jablonce Petr Rada k vydařenému startu do ligového jara. Ve Zlíně nás čeká další těžký boj s týmem, který povede nový trenér Petržela.Vždycky tahle změna dává soupeře, který tam jede, do určitého očekávání. Jakýkoliv tým, který má nového trenéra, dostane nový impulz. Z tohohle pohledu tam musíme jet ještě více koncentrovaní a ještě víc připravení. Zlínští první dvě kola bodově nezvládli tak, jak si představovali. Určitě se teď budou chtít pokusit doma s novým trenérem bodovat. My se musíme soustředit na sebe, dobře se připravit, abychom zápas zvládli," dodává k souboji se Zlínem Petr Rada.

Zelenobílé barvy na východě Moravy často neprohrávají. Od doby co se Fastav vrátil mezi ligovou elitu, jsme na Letné hráli dvakrát 2:2, ač jsme zde loni v závěru ztratili dvoubrankové vedení. Naposledy jsme ale ve Zlíně prohráli v září roku 2005.

Na Letné se čeká zajímavý duel i proto, že hned několik hráčů soupeře prošlo jabloneckou kabinou. Ještě na podzim oblékal jablonecký dres Mehanović, v kádru soupeře je ale také Vukadinović, útočník Fantiš nebo záložníci Hronek s Jiráčkem. Jak se oba týmy a jejich hráči vypořádají s mrazivým počasím, které v týdnu sužovalo naši republiku?

Utkání začíná v sobotu 3. března od 15 hodin na Letné ve Zlíně

Rozhodčí: Matějček – Blažej, Antoníček