Ztratili jsme tu možná i tři body, hodnotil kouč

FC Astana FK Jablonec
Evropská liga UEFA, 4. kolo čt 8. 11. 2018, 16:50

Jako bolestivou označil dnešní prohru na hřišti Astany 1:2 náš kouč Petr Rada. Jeho tým si totiž v Kazachstánu dokázal vytvořit dost šancí, ale opět inkasoval v závěru zápasu.

Kouč Astany Grigoriy Babayan ocenil kvality našeho týmu. „Všechny týmy v naší skupině budou mít s Jabloncem problémy, je to velice silný tým. Zápas jsme začali dobře, prvních dvacet minut to bylo z naší strany dobré. Ale pak Jablonec hru i skore vyrovnal. V druhém poločase soupeř přeskupil řady a vytvořil si šance. Posledních deset minut jsme hráli maximální fotbal. Musím poděkovat i našim výborným fanouškům,“ zhodnotil duel Evropské ligy kouč Astany.

Porážku ze závěru zápasu rozdýchával těžko náš kouč Petr Rada. „Samozřejmě to bolí. Myslím si, že jsme ztratili tři body. Měli jsme víc brankových příležitostí, které vyplynuly ze hry, a měli jsme je proměnit. Důležité bylo, že jsme se do těch šancí dostali. Druhý poločas jsme byli lepší, až na ten blok v závěru, kdy nám soupeř vstřelil rozhodující branku. Astana měla problémy vzadu, ale na mezinárodní úrovni, pokud jde hráč sám na bránu, by to měla být červená karta. Jestli to tam někdo křižuje, to už jsou jen spekulace,“ vrátil se ještě k situaci a sražení unikajícího Doležala náš lodivod.

„Mrzí mě to celkově, protože jsme měli šancí hodně, hlavně ta Sobolova. Nebo střela Považance, na kterou Jovović nedosáhl. Hráli jsme fotbal s nasazením, kondičně jsme nestrádali a nebyli jsme horší. Je to pro nás kruté, ale co se týče výkonu hráčům musím poděkovat. Měli jsme na to abychom tu vyhráli. Domácí byli větší část druhého poločasu nervózní, vystřídali hráče a chtěli to zvrátit. Oba naši stopeři to zvládli a nepouštěli Astanu do šancí. Převládá smutek, protože jsme dostali gól opět v závěru, tam jsme to nezvládli a neubránili to tam. Asi se na to musíme ještě víc specializovat, abychom ty závěry zvládali lépe,“ konstatoval po zápase jablonecký trenér.