1. etapa - Počátky fotbalu na Jablonecku

První zmínky o fotbale v Jablonci se datují do roku 1921, kdy jistý holič Vít zorganizoval první hráče a na hřišti u dnešních Háskových vil byl odehrán první mač. V předválečných dobách v Jablonci převládal německý živel a dominantním klubem byl Ballspielklub sídlící na stadionu Střelnice. Jeho nejznámější postavou byl Facsinek, který se poté prosadil i v pražské Spartě.

Díky mnoha místním nadšencům i přistěhovalcům z vnitrozemí byl roku 1945 založen Český Sportovní klub (ČSK) Jablonec, záhy přejmenovaný na SK Jablonec. Funkcionářské základy tehdy položil první předseda Max Adamíra, sportovní pak v roli hrajícího trenéra internacionál Ladislav Čulík. Dres Jablonce v těchto letech oblékala spousta hráčů, na které se dodnes vzpomíná: Ferda Dymák, Franta Pačes, Josef Pfefr, Míla Jarka, Jarda Kalčík, MUDr. Vráťa Pavlín, Mirek Horčičko, ale také pozdější trenér našich zlatých olympioniků František Havránek. Byla to také léta, kdy jako „trhač lístků“ u pokladny začínal později legendární jablonecký sekretář Olda Polák.

V roce 1963 vybojoval jablonecký fotbal historický postup do ligy, byť to byla „pouze“ liga druhá, a to pod hlavičkou TJ Jiskra Jablonec se zázemím v podniku Preciosa. O postup se tehdy zasloužili trenér Ladislav Čulík a hráči jako Jirka Zemler, Evžen Ota, Josef Miller, Gunther Schmidt, Helmuth Linhart, Viktor Pavlenko, Saša Bednárek, Láďa Vaněk, Míla Kozderka, Josef Cinibulk, Láďa Hnídek a další.

Rychlé zprávy

Informace k fanshopu

Nezapomeňte, že fanshop je kvůli vládním opatřením UZAVŘEN a slouží pouze k vydávání objednávek, které uděláte prostřednictvím našeho e-shopu. Využijte naši speciální akci GREEN FRIDAY, kdy máme na sortiment ve fanshopu slevy až 70%! NAKUPUJTE ONLINE

Permice na sekretariátu

Od úterý 1. září 2020 jsou permanentky 2020/2021 v prodeji na sekretariátu klubu! Prodej bude každý všední den v časech 7:00 - 11:00 a 11:30 - 15:00 hodin!

B tým má generálku!

FK Jablonec B přivítá v neděli 1. března 2020 v 11 hodin na umělé trávě v Břízkách třetiligový tým FK Mladá Boleslav B. Přijďte podpořit náš B tým v generálce před startem FORTUNA ČFL! Vstup je samozřejmě zdarma.

B tým proti Slavii B

Náš B tým trenéra Jaroslava Vodičky odehraje v sobotu 22. února od 11 hodin přípravné utkání proti Slavii Praha B. Utkání se hraje na umělé trávě v Břízkách.

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.