2. etapa – LIAZ a první ligové roky

Roku 1963 došlo rovněž k historickému obratu, když Jiskra přešla do nově založené tělovýchovné jednoty LIAZ. Zde našel jablonecký fotbal vynikající podmínky pro svůj další rozvoj. A přicházely první velké posily: z pražské Slávie Ruda Fahrner a Vašek Hynek, z Hradce kanonýr Míla Kvaček, z Vítkovic se vrátil Václav Halama, poté přišel ze Sparty Tadeáš Kraus, z Dukly pak „čilané“ Svatopluk Pluskal a Ladislav Novák. Ale přicházeli i méně věhlasní borci, kteří v Jablonci udělali kariéru: Luboš Šrejma, Petr Majer, Jirka a Jarda Vávrové, Pavel Bartyzal, Ruda Svoboda, Eda Helešic, Franta Jelínek, Josef Frydrych, Ludva Húščava, Mirek Čmarada, Karel Pěnek, Jiří Vošta, Josef Jebavý, ze Sparty přes Teplice výměnou za Frantu Vítů přišel již zkušený Jarda Dočkal. A tito hráči nakonec vykopali tu vytouženou nejvyšší fotbalovou soutěž v roce 1974 pod vedením trenérského tandemu Ladislav Novák – Jaroslav Dočkal.

A přicházela další jména: Franta Patlejch, Miloš Kukla, Josef Mužík, Jaroslav Petřícek nebo Luděk Štarch. Mužstvo v první lize vedl nejprve trenérský tandem Tadeáš Kraus – Václav Halama a v závěru Jaroslav Dočkal. Jablonec se však na fotbalovém vrcholu udržel pouhé dvě sezony, po nichž se musel na dlouhá léta spokojit s ligou druhou, a poté dokonce i třetí. Hráči přicházeli a odcházeli a byla jich celá řada (za všechny jmenujme odchod Rudy Svobody do Slávie nebo příchod Mirka Jirouska z Teplic), šanci dostávali i domácí odchovanci jako Aleš Cerman, Pavel Doležal či Standa Kouřil.

Sportovně plodná byla léta 1979-84 kdy v roli trenéra působil Vlastimil Chobot. V té době Jablonec připravil řadu vynikajících hráčů, byli to kromě jiných: Jirka Tupec, Petr Šedivý, Jirka Šidák, Mirek Příložný, Jirka Dozorec ,Jarda Petrtýl, Aleš Češek, Milan Švengr, Zdeněk a Josef Klucký, Ladislav Tábor, Zdeněk Vlček, Miloslav Šebek, Míla Denk, Josef Jarolím, Honza Urban, Zbyněk Houška, Vráťa Kyrian, Zdeněk Schovánek, Honza Vodňanský a řada dalších.

Rychlé zprávy

BALÍČKY NA SKUPINU!

Balíčky vstupenek na základní skupinu Evropské konferenční ligy UEFA jsou v prodeji! Neváhejte a pořiďte si vstupenky na všechny tři domácí zápasy proti Kluži, Randers a Alkmaaru za zvýhodněnou cenu! Detaily ohledně prodeje najdete v článku na webu!

VSTUPENKY NA ŽILINU!

Ceny vstupenek jsou celkem ve třech vlnách. Až do úterní půlnoci (17. 8. 2021 23:59) jsou ceny vstupenek na utkání 200 play-off Evropské konferenční ligy UEFA 200 Kč. Ve středu 18. 8. 2021 bude po celý den cena 250 korun a v den zápasu 19. 8. 2021 je cena vstupenky 300 korun. Využijte proto v co největším počtu online předprodej vstupenek. Nejenže budete mít jistotu místa na Střelnici, ale také můžete ušetřit peníze. Na infocentru dostanete k lístkům také dotazník, který bude k dispozici i v den utkání. Tento dotazník musí být vyplněn a předán při vstupu na stadion a týká se to každého, kdo má vstupenku. Tato povinnost neplatí pro majitele placených permanentek, kteří ji mají na své jméno. Dotazník je ke stažení ZDE! Prodejní doba na INFOCENTRU: Úterý 17.8.: 10:00 - 17:00 (cena vstupenky 200 Kč) Středa 18.8.: 10:00 - 17:00 (cena vstupenky 250 Kč) Čtvrtek MATCHDAY 19.8.: 18:30 start pokladen (cena vstupenky 300 Kč)

VSTUPENKY DO TEPLIC

V neděli 15. srpna se FK Jablonec od 16 hodin představí v Teplicích a v prodeji jsou vstupenky do sektoru hostů na Stínadlech. Cena vstupenky je 110 Kč a NAKUPOVAT MŮŽETE ZDE.

INFO PRO FANOUŠKY!

Z organizačních důvodů je výdej permanentek na sekretariátu klubu ve středu 4. 8. a čtvrtek 5. 8. pozastaven! A to z důvodu aktivování covidového režimu pro zápasy UEFA a rozdělení stadionu na příslušné zóny. Pokud si chcete koupit permanentku v těchto dvou termínech, můžete využít online prodej permanentek a použijete pro vstup na zápas e-ticket, který dostanete do e-mailu. KUPTE SI PERMICI ONLINE! Děkujeme za pochopení

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.