4. etapa - Temné časy zastavili Rada s Komňackým

Přelom tisíciletí znamenal pro Jablonec období fotbalového temna, dvakrát se tým zachraňoval doslova v posledním kole (v Plzni 3:2 v roce 1999, a s Opavou 4:0 doma o rok později). Záchrana v sezoně 1998-1999 lze dodnes považovat téměř za fotbalový zázrak a je otázkou, kde by dnes jablonecký fotbal byl, kdyby se tenkrát sestoupilo. Proto nelze nezmínit trenéra - záchranáře Jindřicha Dejmala. Fotbalový útlum zastavil až příchod trenéra - srdcaře Petra Rady v roce 2003 a zejména pak příchod stratéga Františka Komňackého v roce 2007.

Z hráčů, kteří nastoupili od začátku tisíciletí do dnešních dnů, můžeme zmínit například jména jako: brankáři Michal Špit a Tomáš Lovásik, obránci Richard Hrotek, Jiří Homola, Pepa Laštovka, Petr Pavlík, Jiří Svojtka, Pavel Eliáš nebo Petr Zábojník, středopolaři Miroslav Baranek, Ondřej Herzán, Luboš Loučka, Karel Piták, Filip Klapka, Tomáš Michálek, Michal Kordula, Jan Kovařík nebo dlouholetý kapitán Jožka Weber, útočníci Zdeněk Šenkeřík, Jiří Mašek, Miroslav Vodehnal a zejména David Lafata. V Jablonci si zahrály i velké fotbalové osobnosti českého fotbalu jako například vícemistr Evropy 1996 Petr Kouba nebo útočně laděný stoper Pavel Drsek. Jako mladíci v našem dresu nastupovali pozdější reprezentanti vypůjčení z Pražských "S": Tomášové Jun, Hübschman, Necid a koupený Pekhart.

Vrcholem této "zlaté éry" byly sezony 2009-10 a 2010-11, kdy Jablonec pod vedením trenéra Komňackého nejprve skončil druhý o pouhý bod za Spartou Praha a rok poté na třetím místě. A znovu z toho byly Evropské poháry. V sezoně 2007-08 Jablonec vypadl ve 2. předkole poháru UEFA s Lafatovou Austrií Vídeň a v sezonách 2010-11 a 2011-12 vypadl dvakrát ve třetím kole Evropské ligy. Nejprve s kyperským APOEL FC a poté s holandským AZ Alkmaar. V sezoně 2012/2013 se Jablonci podařilo pod trenérem Romanem Skuhravým zvítězit v Poháru České pošty a o pár měsíců později získal Jablonec také Superpohár, když porazil Plzeň.

Rychlé zprávy

B tým s Libercem

V sobotu 13. července hraje náš B tým přípravné utkání s FC Slovan Liberec B v areálu Mozartova ve Mšeně! Původně se mělo hrát v Heřmanicích, ale hřiště je podmáčené. Výkop zápasu je v 10:15 hodin.

Permanentky 2019/2020

V pátek 12. července 2019 nebude možné z technických důvodů prodávat permanentky na sezónu 2019/2020! Děkujeme za pochopení

Sekretariát do 13 hodin!

Ve středu 12. června 2019 bude z technických důvodů sekretariát v provozu jen do 13 hodin! Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

Permanentky 2019/2020

Prodej permanentek je nyní od 10. června každý všední den od 7 do 15 hodin na sekretariátu FK Jablonec na Střelnici. Nakupovat můžete samozřejmě také online NA TOMTO ODKAZU.