Historie

4. etapa - Temné časy zastavili Rada s Komňackým

Přelom tisíciletí znamenal pro Jablonec období fotbalového temna, dvakrát se tým zachraňoval doslova v posledním kole (v Plzni 3:2 v roce 1999, a s Opavou 4:0 doma o rok později). Záchrana v sezoně 1998-1999 lze dodnes považovat téměř za fotbalový zázrak a je otázkou, kde by dnes jablonecký fotbal byl, kdyby se tenkrát sestoupilo. Proto nelze nezmínit trenéra - záchranáře Jindřicha Dejmala. Fotbalový útlum zastavil až příchod trenéra - srdcaře Petra Rady v roce 2003 a zejména pak příchod stratéga Františka Komňackého v roce 2007.Z hráčů, kteří nastoupili od začátku tisíciletí do dnešních dnů, můžeme zmínit například jména jako: brankáři Michal Špit a Tomáš Lovásik, obránci Richard Hrotek, Jiří Homola, Pepa Laštovka, Petr Pavlík, Jiří Svojtka, Pavel Eliáš nebo Petr Zábojník, středopolaři Miroslav Baranek, Ondřej Herzán, Luboš Loučka, Karel Piták, Filip Klapka, Tomáš Michálek, Michal Kordula, Jan Kovařík nebo dlouholetý kapitán Jožka Weber, útočníci Zdeněk Šenkeřík, Jiří Mašek, Miroslav Vodehnal a zejména David Lafata. V Jablonci si zahrály i velké fotbalové osobnosti českého fotbalu jako například vícemistr Evropy 1996 Petr Kouba nebo útočně laděný stoper Pavel Drsek. Jako mladíci v našem dresu nastupovali pozdější reprezentanti vypůjčení z Pražských "S": Tomášové Jun, Hübschman, Necid a koupený Pekhart.Vrcholem této "zlaté éry" byly sezony 2009-10 a 2010-11, kdy Jablonec pod vedením trenéra Komňackého nejprve skončil druhý o pouhý bod za Spartou Praha a rok poté na třetím místě. A znovu z toho byly Evropské poháry. V sezoně 2007-08 Jablonec vypadl ve 2. předkole poháru UEFA s Lafatovou Austrií Vídeň a v sezonách 2010-11 a 2011-12 vypadl dvakrát ve třetím kole Evropské ligy. Nejprve s kyperským APOEL FC a poté s holandským AZ Alkmaar. V sezoně 2012/2013 se Jablonci podařilo pod trenérem Romanem Skuhravým zvítězit v Poháru České pošty a o pár měsíců později získal Jablonec také Superpohár, když porazil Plzeň.

Rychlé zprávy

Informace k fanshopu

Nezapomeňte, že fanshop je kvůli vládním opatřením UZAVŘEN a slouží pouze k vydávání objednávek, které uděláte prostřednictvím našeho e-shopu. Využijte naši speciální akci GREEN FRIDAY, kdy máme na sortiment ve fanshopu slevy až 70%! NAKUPUJTE ONLINE

Permice na sekretariátu

Od úterý 1. září 2020 jsou permanentky 2020/2021 v prodeji na sekretariátu klubu! Prodej bude každý všední den v časech 7:00 - 11:00 a 11:30 - 15:00 hodin!

B tým má generálku!

FK Jablonec B přivítá v neděli 1. března 2020 v 11 hodin na umělé trávě v Břízkách třetiligový tým FK Mladá Boleslav B. Přijďte podpořit náš B tým v generálce před startem FORTUNA ČFL! Vstup je samozřejmě zdarma.

B tým proti Slavii B

Náš B tým trenéra Jaroslava Vodičky odehraje v sobotu 22. února od 11 hodin přípravné utkání proti Slavii Praha B. Utkání se hraje na umělé trávě v Břízkách.

Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.