Historie

4. etapa - Temné časy zastavili Rada s Komňackým

Přelom tisíciletí znamenal pro Jablonec období fotbalového temna, dvakrát se tým zachraňoval doslova v posledním kole (v Plzni 3:2 v roce 1999, a s Opavou 4:0 doma o rok později). Záchrana v sezoně 1998-1999 lze dodnes považovat téměř za fotbalový zázrak a je otázkou, kde by dnes jablonecký fotbal byl, kdyby se tenkrát sestoupilo. Proto nelze nezmínit trenéra - záchranáře Jindřicha Dejmala. Fotbalový útlum zastavil až příchod trenéra - srdcaře Petra Rady v roce 2003 a zejména pak příchod stratéga Františka Komňackého v roce 2007.Z hráčů, kteří nastoupili od začátku tisíciletí do dnešních dnů, můžeme zmínit například jména jako: brankáři Michal Špit a Tomáš Lovásik, obránci Richard Hrotek, Jiří Homola, Pepa Laštovka, Petr Pavlík, Jiří Svojtka, Pavel Eliáš nebo Petr Zábojník, středopolaři Miroslav Baranek, Ondřej Herzán, Luboš Loučka, Karel Piták, Filip Klapka, Tomáš Michálek, Michal Kordula, Jan Kovařík nebo dlouholetý kapitán Jožka Weber, útočníci Zdeněk Šenkeřík, Jiří Mašek, Miroslav Vodehnal a zejména David Lafata. V Jablonci si zahrály i velké fotbalové osobnosti českého fotbalu jako například vícemistr Evropy 1996 Petr Kouba nebo útočně laděný stoper Pavel Drsek. Jako mladíci v našem dresu nastupovali pozdější reprezentanti vypůjčení z Pražských "S": Tomášové Jun, Hübschman, Necid a koupený Pekhart.Vrcholem této "zlaté éry" byly sezony 2009-10 a 2010-11, kdy Jablonec pod vedením trenéra Komňackého nejprve skončil druhý o pouhý bod za Spartou Praha a rok poté na třetím místě. A znovu z toho byly Evropské poháry. V sezoně 2007-08 Jablonec vypadl ve 2. předkole poháru UEFA s Lafatovou Austrií Vídeň a v sezonách 2010-11 a 2011-12 vypadl dvakrát ve třetím kole Evropské ligy. Nejprve s kyperským APOEL FC a poté s holandským AZ Alkmaar. V sezoně 2012/2013 se Jablonci podařilo pod trenérem Romanem Skuhravým zvítězit v Poháru České pošty a o pár měsíců později získal Jablonec také Superpohár, když porazil Plzeň.

Rychlé zprávy

Legendy v Löbau

Stará garda FK Jablonec se v sobotu zúčastní již počtvrté halového turnaje v německém Löbau, který pořádá tým Horken Kittlitz. "Tým jsme složili opět výborný a já pevně věřím, že turnaj potřetí vyhrajeme," říká Štefan Mihálik. Sestava: Braniš, Hromádko, Vaněček, Sitarčík, Mihálik, Kubín, Rožeň, Bělina, Kocúr, Fedák a Leden.

Čvančara do Empoli

Útočník Tomáš Čvančara zamířil na půlroční hostování s opcí do italského klubu Empoli FC. Hodně štěstí, Tome!

Janetzký do Opavy

Záložník Jakub Janetzký stráví jarní část sezóny opět v Opavě. Mladý středopolař hrál v Opavě již na podzim. Jakub Janetzký se k Jablonci připojí po sezóně. Ať se ti daří, Kubo!

Fanshop 19.12. zavírá!

Klubový fanshop bude v roce 2018 naposledy otevřen ve středu 19. prosince od 7 do 15 hodin! Přijďte si nakoupit poslední dárky se symbolikou vašeho oblíbeného klubu! Online objednávky již není možné vyřídit. Až zase 2. ledna 2019! Přejeme krásné svátky!

Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.