40’
Ondřej Lingr
77’
90’

Ligový souboj pohárových zástupců vyzněl v nedělní podvečer jasně ve prospěch vedoucího týmu soutěže Slavii Praha. Jablonec v Edenu inkasoval čtyřikrát, z toho třikrát hned v prvním poločase.

Po reprezentační pauze dospěl kouč Rada k několika změnám v základní jedenáctce. Důležitý post stopera po vykartovaní Zeleného obsadil Surzynem. Kvůli dohodě klubů chyběl Malínský, na krajích hřiště tudíž hráli Pilař a Pleštil, v útoku dostal tentokrát přednost ve formě hrající Čvančara před Doležalem. Jabloneckému kouči opět kvůli zdravotním důvodům scházel Martinec a nově také Kratochvíl.

Souboj dvou zástupců hájících barvy na mezinárodní úrovni Evropské konferenční ligy začal tlakem vedoucího týmu soutěže, po kterém Hromada z velkého úhlu trefil Hanušovu tyč. Jablonec jen o tři minuty později odpověděl dobrou akcí Pilaře, který si navedl míč před soupeřovo vápno a jen skvělý zákrok Mandouse, který stačil míč u tyče konečky prstů vytlačit na roh, zachránil Slavii od inkasování! S dalším zakončením ale přispěchali opět sešívaní, po narážečce exjabloneckých hráčů Holíka s Masopustem druhý jmenovaný pálil pod břevno a Hanuš stačil míč skvěle vytěsnit! Jenže po čtvrthodině hry přišla svižná akce Pražanů, to Stanciu rozehrál míč do kraje hřiště na Oscara, ten míč naservíroval na malé vápno kde číhala hned dvojice domácích hráčů a Olayinka neměl problém zblízka otevřít brankový účet nedělní ligové dohrávky – 1:0.

Hra se poté trochu uklidnila, až před půlhodinou hry dal Holík dobrý míč proti noze před vápno Masopustovi, který ale nebyl v zakončení přesný. Na opačné straně hřiště pálil vedle Houska, při dalším zakončení neposedný míč nestačil lépe zpracovat Čvančara. Ve 33. minutě z půlky hřiště vymyslel Stanciu senzační pas na zabíhajícího Kuchtu, kterého nezastihl Krob, útočník Slavie se následně hokejovým blafákem zbavil i brankáře Hanuše a do prázdné branky upravil na 2:0.

Sešívaní byli dále nebezpečnější, nedůrazu jabloneckých obránců využil Bah, ten míč hned předložil do střelecké pozice Olayinkovi a Hanuš tasil další skvělý zákrok! Pět minut před poločasem ale byl náš brankář krátký na hlavičku Baha, který se šikovně opřel do centru Holeše a umístil míč na 3:0 přesně k Hanušově tyči. Tečku za první půlí udělal po chybě Holíka Olayinka, míč si před vápnem zasekl, ale pravačkou naštěstí přestřelil.

Po obrátce se do šancí začal dostávat i Jablonec. Považanec dal dlouhý balon za obranu na Pilaře, ten se sice stihl vyhnout brankáři Mandousovi, ale z úhlu už nestačil ani zakončit ani přihrát lépe nabíhajícím spoluhráčům. Pak Považanec uvolnil Pilaře, ten našel na první tyči Čvančaru, který ale zamířil jen do boční sítě! Po rohovém kopu hlavičkoval nevysoký Pilař hodně nad břevno. Oba trenéři v průběhu druhé půle sáhli k většímu počtu střídání, zřejmě i kvůli náročnému pohárovému programu v následujícím týdnu. Slavia vědoma si tříbrankového vedení nebyla už tolik nebezpečná jako v prvním poločase. Přesto se dočkala čtvrt hodiny před koncem čtvrté branky, to se na naší pravé straně dostal k centru Oskar, ve vápně střídající Krmenčík sklepl hrudí míč proti noze Lingrovi, který střelou z první nedal Hanušovi šanci – 4:0. V 90. minutě navíc domácí využili zaváhání kapitána Hübschmana, toho ve vápně obral o balon důrazný Madsen, jeho následný centr na zadní tyči proměnil hlavou v pátou branku neobsazený Lingr – 5:0.

Oba týmy tak v nedělní podvečer prodloužily své série. Slavia doma zůstává stoprocentní i v sedmém zápase, oproti tomu náš Jablonec venku dál na první výhru čeká.