Jablonec Pomáhá

FK Jablonec jako hrdý reprezentant krásného města i celého regionu se snaží stále více pomáhat tam, kde je to potřeba. Hráči i vedení klubu se pravidelně věnují dobročinným akcím, hned jakmile to termíny utkání a tréninkový proces dovolí. Klub zároveň řadu podobných akcí pro potřebné sám pořádá a zástupci klubu navštěvují a obdarovávají desítky dalších osob a organizací. Zde uvádíme pouze výčet takových aktivit za poslední období.

Hráči Jablonce navštívili nemocnici

Jako každý rok hráči FK Jablonec po skončení podzimní částí sezóny přispěchali s dárečky do jablonecké nemocnice. Celkem 5 jabloneckých fotbalistů navštívilo pediatrické oddělení a oddělení CEDR.


Strom splněných přání

V rámci projektu Strom přání se tentokrát pro dobrou věc spojili podještědští rivalové Slovan Liberec s naším klubem a v neděli 29. listopadu 2015 se sešli hráči obou celků v OC Nisa. Za jabloneckou kabinu předali dětem z Jedličkova ústavu dárky Petr Rys a Michal Trávník.


Koupí plyšáka přispějete na Jizerky

Jabloneckého maskota sovu Jizerku jistě znáte! Nyní ji máme i v našem eshopu pro děti jako plyšáka. Jeho cena je 399 Kč ale z toho 100 Kč putuje na ochranu přírody Jizerských hor. Plyšáka si můžete pořídit ZDE.Jablonec kope pro Čišu

Hráči i vedení klubu FK Jablonec se před podzimním utkání s Plzní připojili ke kampani na podporu nemocného fotbalisty Mariána Čišovského, který trpí Amyotrofickou laterální sklerózou. Kompletní kádr všech hráčů našeho A týmu věnoval své originální kopačky do unikátní aukce KOPEME PRO ČIŠU a klub věnoval 5 Kč z každé prodané vstupenky z utkání mezi Jabloncem a Plzní, který se odehrál na Střelnici 30. listopadu 2015.


Jablonecký Movember s naší účastí

Trojce hráčů Vít Beneš, José Antonio Romera a Luděk Pernica se v listopadu připojila k Jabloneckému movemberu. Charitativní kampaň je zaměřená na prevenci rakoviny prostaty a mužského zdraví a stejně jako jinde po celém světě proběhla od 1. do 30. listopadu. K fotbalistům se i symbolicky přidal celý klub podporou aukce speciálního merchandisingu.


Fotbalisté uklízeli Jizerky

Hráči ligového týmu se v říjnu vydali do centra Jizerských hor, aby se společně se svými rodinami připojili k řadě dobrovolníků a vyčistili turistické trasy v okolí Bedřichova. Zpříjemnili si volný den a spojili pěkné odpoledne s užitečným v rámci akce "Ukliďme Jizerky".


Charitativní aukce pro Jizerské hory

Unikátní neprodejná kšiltovka moderního stylu snapback z hráčské sady „Galacticos“ s vlastnoručními podpisy hráčů FK Jablonec má svého majitele. Klub ji vydražil za celkem 3.949 Kč a peníze věnuje na pomoc a ochranu přírody Jizerských hor.


Kapitán věnoval dres do aukce pro Jedličkům ústav

FK Jablonec se zapojil do akce ve prospěch Nadace Jedličkova ústavu a poskytl do aukce dres kapitána Tomáše Hübschmana. Na webu isport.cz si tak jablonečtí příznivci mohli vydražit cenný artefakt do fanouškové sbírky a přispět na dobrou věc.


Jablonec pomáhal na Ukrajině

Jablonecký klub se rozhodl pomoci malému oddílu ve válkou zničené Ukrajině. Hráči v čele s kapitánem Hübschmanem věnovali místním fotbalistům merchandise z prohraného finále Poháru FAČR z května 2015. Namísto jejich likvidace se klub rozhodl zaslat trička do Ukajinské Rakošiny, kde slouží místnímu fotbalovému klubu.


Projekt Plňme přání

Od 1.8.2015 je FK Jablonec  hrdým partnerem společnosti MA-MA Foundation při projektu „Plňme přání“. Nadační fond se spolu se svými partnery a ambasadory po vzoru mezinárodně známého projektu "Make a wish" snaží zpříjemnit život splněným přáním těm, kteří se ocitli v těžké životní situaci.


Účast hráčů na DD Cupu 2015

Ve čtvrtek 21. května 2015 se na umělé trávě v Mozartově ulici uskutečnila  regionální kvalifikace turnaje DD Cup. Ceny fotbalovým výběrům dětských domovů i nejlepším hráčům předávali zástupci ligového týmu kapitán Tomáš Hübschman a obránce Luděk Pernica. Náš klub se tak podílel na skvělé akci pro děti z dětských domovů, které vedle věcných darů se mohli osobně setkat s výraznými postavami české ligy.


Jablonec hasičům 2015

Náš fotbalový klub se rozhodl věnovat domácí ligový zápas proti FC Hradec Králové hraný 10.4.2015 profesionálním i dobrovolným hasičům pod názvem JABLONEC HASIČŮM. V rámci ojedinělého projektu v českém fotbalovém prostředí jim tak společně se svými fanoušky poděkoval za jejich obětavou a náročnou práci. Zápasu předcházela  masivní osvětová kampaň a během samotného utkání byli mimo jiné za své hrdinské činy oceněni zástupci profesionálních i dobrovolných hasičů v jabloneckém regionu. Zápas doprovázel také pestrý program s hasičskou tématikou, který byl výrazně zaměřen také na dětskou fanouškovskou základnu.


Jablonec svítil modře

Náš klub sice vyznává zelenobílé barvy. Ve čtvrtek 2. dubna 2015 se ale převlékl do modré. Právě modrá barva je totiž symbolem akce k porozumění s Poruchou autistického spektra (PAS). Klub se tímto  připojil k druhému ročníku osvětové kampaně "Česko svítí modře", kterou v ČR pořádá platforma  Naděje pro Autismus.


Nadační fond Zelený život

Ještě v průběhu zápasu proti Viktorii Plzeň v prosinci 2014 předal Vít Beneš za celou kabinu  šek v hodnotě deset tisíc korun nadačnímu fondu Zelený život. Hráči spolu s vedením přispěli na léčbu a potřebnou péči malého chlapce Kryštofa B., kterého postihla spinální muskulární atrofie. Kryštůfek si zároveň odnesl pěkný zážitek z návštěvy kvalitního ligového utkání, podíval se do útrob stadionu a od hráčů dostal podepsaný dres.


Svaz tělesně postižených v Jablonci

Dvojice hráčů Michal Špit s Lubošem Loučkou se den po poslední ligové bitvě s Plzní v prosinci 2014 vydala na  pravidelné cvičení Svazu tělesně postižených. V Městské sportovní hale v Jablonci překvapila téměř dvě desítky cvičících seniorů a zpestřila jim jejich setkání svou nečekanou návštěvou. Při té příležitosti hráči obdarovali všechny účastníky nástěnnými kalendáři FK Baumit.


Nemocnice Jablonec nad Nisou

V zimní přestávce sezóny 2014/15 se Vít Beneš spolu s Pavlem Moulisem a Romanem Valešem rozhodli  navštívit pacienty v jablonecké nemocnici. Na setkání s ligovými fotbalisty čekal personál i hospitalizovaní v Centru doléčování a rehabilitace. Po zajímavé debatě o fotbalovém životě obdrželi sestřičky od fotbalistů výtvarnické potřeby, které potřebují pro aktivity s pacienty během jejich pobytu v nemocnici. Stejný balíček pak ocenilo vedení dětského oddělení, kam trojice fotbalistů zamířila hned následně. Tam navíc hráči udělali radost i dětem formou vánočních balíčků s adventními kalendáři a hračkou. Alespoň trochu tak zpříjemnili přítomným těžké chvíle při léčení mimo své domovy.


Jedličkův ústav

Milan Mišůn a Tomáš Jun se zúčastnili slavnostního ceremoniálu v libereckém OC Nisa, kde předali před vánočními svátky 2014 hodnotné věcné dary dětem z Jedličkova ústavu v Liberci. V rámci akce Strom splněných přání tak splnili sen několika nemocných dětí. Dárky jako elektronické spotřebiče nebo hračky zakoupili sami hráči a pomohli tím podpořit správnou věc.  Podívejte se na fotogalerii z akce.


Partnerské kluby - FK Sedmihorky

Na přelomu roku 2014 a 2015 se Jan Kopic s Vítem Benešem stali vzácnými hosty na závěrečné besídce partnerského klubu FK Sedmihorky. Vedle podpisů pro nadějné fotbalisty rozdali i několik dárečků jako cen pro nejlepší fotbalisty Sedmihorek v jednotlivých mládežnických kategoriích.  Podívejte se na fotogalerii z akce.


Dětský domov Jablonec nad Nisou

Ve středu 3. prosince 2014  navštívil Vlastimil Hrubý s Luďkem Pernicou jablonecký dětský domov. Dětem zpříjemnili odpoledne a předali mikulášskou nadílku i vánoční dárky v podobě fotbalových míčů, které jistě poslouží především v teplejším období ke zdravé pohybové zábavě především chlapců.

Info

Název klubu:
Fotbalový Klub Jablonec
Číslo klubu: 5120051
Rok založení: 1945
Klubové barvy: zelená a bílá
Počet mládežnických celků: 14
(B tým, 4 dorosty, 4 žáci, 6 přípravka)
Počet týmů žen: 1 (žákyně)
Značka výstroje: CAPELLI SPORT
Značka míčů: CAPELLI SPORT
Dresy:

Kontakt

Adresa:
Fotbalový Klub Jablonec, a.s.
U Stadionu 4904/5,
466 01 Jablonec nad Nisou
Telefon: 483 312 139
Fax: 483 312 140
Email: sekretariat@fkjablonec.cz

Novináři mohou o nové celosezónní akreditace zažádat na e-mailu akreditace@fkjablonec.cz


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.