so | 12.11.2016 | 10:00 hod. | UMT Mšeno
14. Petržilka, 34. Kratochvíla, 49. Bělina, 83. Jelínek
FK Meteor Praha
53. Lupač, 58. Souček

Sestava JAB: Hejtmánek – Tichý, Petržilka, Mička, Kozák – Bělina – Pleštil (83. Smíšek), Hlůže (65. Kováčik), Zezulka, Jelínek (87. Benda) – Kratochvíla (60. Landfeld).

Sestava FMP: Brožek – Bíba (84. Pouzar), Adenubi (46. Lupač), Juraš, Kubík - Souček, Macháč, Vácha, Přibyl (74. Vydra) – Láf, Vetešník.

Rozhodčí: Tryzna - Pánek, Dvořák. Bez karet.

Komentář k utkání

V prvním poločase měl Jablonec navrch. V 7. minutě nadějně vypálil Hlůže a brankáře Brožka však nepřekonal. Ve 14. minutě se do šance dostal Bělina, kterému Brožek míč vyrazil k Pleštilovi, jemuž Brožek míč také vyrazil na rohový kop. Ten zahrával Hlůže z pravé strany a Petržilka ve vápně zblízka otevřel skóre zápasu. Další prudkou střelu vypálil ve 20. minutě Kozák a brankáře také nepřekonal. V 34. minutě po dalším rohovém kopu Hlůžeho z pravé strany na 2:0 zvýšil Kratochvíla.

Ve 49. minutě pronikal do vápna Jelínek, kde byl soupeřem faulován. Sám Jelínek zahrával pokutový kop, který mu Brožek vyrazil a rovněž tak i jeho následnou dorážku, ale na druhou dorážku Běliny už nestačil – 3:0. V 53. minutě předvedli hosté jednu z mála kombinačních akcí, na jejímž konci střelou po zemi k pravé tyči snížil Lupač. Jablonecké to však neprobralo k ostražitosti, a tak za pět minut umožnili kapitánu Součkovi snížit na 2:3. Od této chvíle se zápas značně oživil a zdramatizoval. Meteor se snažil dosáhnout vyrovnávající branky a domácí naopak chtěli náskok pojistit. A to se podařilo právě jim až v 83. minutě, konkrétně Jelínkovi. Tentýž hráč měl na kopačce v 87. minutě pátý gól, ale z jeho průniku před branku ji míč jen těsně minul.