UMT Soukeník Česká dorostenecká liga, 15. kolo

FC MAS Táborsko

2
1

Zápas začal Jablonec aktivně a už v 6. minutě po zpětné přihrávce Kováčika pálil Jelínek a střelu brankář domácích Matoušek chytil. Domácí zaměstnali Richtera poprvé v 11. minutě. Ve 20. minutě z akce Pleštila a Kováčika z výhodně pozice vystřelil Pleštil, ale vedle pravé tyče. Z rozehrávky podnikli domácí rychlou akci, na jejímž konci střelou z vápna Radosta otevřel skóre zápasu. Tentýž hráč za dvě minuty pronikl pravou stranou přes jablonecké zadáky do vápna a střelou přes Richtera zvýšil na 2:0. Zaskočený Jablonec se vzchopil až po deseti minutách, kdy Landfeld napřáhl z dálky pod břevno a gólman stačil míč jen vytěsnit nad branku. Další nadějnou střelu vypálil ve 43. minutě po zemi Jelínek a brankář míč srazil na roh.

Ve druhém poločase se Jablonec dostal do mohutného tlaku ve snaze skóre minimálně srovnat. Domácí se k brance hostů dostali jen sporadicky a veškeré úsilí směřovali k bránění náskoku, což se jim i s notnou dávkou štěstí dařilo. V 50. minutě Jelínek z pravé strany přihrál před branku, kde Pleštil pálil těsně vedle levé tyče. Jablonec umožnil táborským v 50. minutě zahrozit z trestného kopu, který ale Anděl namířil vedle branky. V 56. minutě po jednom z celkových jedenácti rohových kopů, který z pravé strany zahrával Hlůže, Jelínek vystřelil prudce těsně nad branku. V 62. minutě Landfeld zopakoval svůj pokus z prvního poločasu a míč mířící opět pod břevno Matoušek opět vytěsnil nad branku. Z následného rohového kopu zleva vznikl před brankou domácích velký závar, z kterého Jablonec získal jen další roh. Z něho pálil z ve vápně Hlůže nad branku. V 64. minutě pronikal pravou stranou k vápnu Jelínek, byl sražen a z následného trestného kopu Hlůže střelou přes zeď s tečí gólmana snížil na 1:2. V 71. minutě z přihrávky Kováčika vystřelil Hlůže a gólman domácích byl však na místě. V 80. minutě napřáhl z velké dílky Petržilka a prudký míč mířící pod břevno a brankář znovu střelu jen vytěsnil nad branku. Z další snahy a úsilí jabloneckých se již vyložená šance neurodila, a tak domácí si výhru uhájili.