ne | 14.5.2017 | 10:00 hod. | tráva Benešov
5. Popelka, 9. Průcha, 46. Hampl, 83. Baštýř
FK Jablonec
70. Jelínek, 82. Gregor

Sestava BEN: Plocek – Vondrák, Melichar, Rataj, Říha – Průcha (88. Sládek), Srb, Kulhavý (82. Baariev), Hampl (85. Hájek) – Popelka (75. Baštýř), Pohorský (72. Hašek).

Sestava JAB: Hejtmánek - Tichý (35. Mička), Petržilka, Hitka, Kozák (35. Kratochvíla (75. Gregor)) - Tešlár, Zezulka (55. Benda) - Knitl, Jelínek, Kováčik - Landfeld.

Rozhodčí: Šedivka - Kaucký, Stibůrková. ŽK: 83. Hampl, 90. Sládek - 25. Knitl, 43. Mička, 56. Landfeld.

Komentář k utkání

V 5. minutě se domácí Popelka řítil pravou stranou na jabloneckou branku a ve skórování mu nezabránili ani zadáci hostů a ani gólman. Za tři minuty se mezi jablonecké zadáky prosmýkl Srb a ve skórování mu zabránil až Hejtmánek. V další minutě výkop Hejtmánka zachytil Průcha, který mu míč pohotově vrátil, ale k pravé tyči branky do sítě. Po tomto úvodním náporu domácích se hra uklidnila a další šance ke skórování si ani jeden tým nevytvořil.

Namísto očekávaného náporu Jablonce hned po obrátce, to byli znovu domácí, kteří udeřili ve 46. minutě potřetí. Centr z levé strany našel na zadní tyči zcela nekrytého Hampla, pro kterého nebyl problém umístit míč do sítě. Jablonec měl první šanci v 58. minutě, kdy Jelínek poslal míč zprava z rohového kopu na zadní tyč, kde Kováčik však střílel vedle branky. V 67. minutě musel pro zranění odstoupit Kratochvíla a Jablonec tak hrál o deseti. V této fázi zápasu měl Jablonec šanci ohrozit domácí branku, konkrétně v 68. minutě Jelínkem, jehož trestný kop z levé strany brankář Plocek vyrazil. Vzápětí ale benešovští mohli zvýšit počtvrté, když trestný kop z půlicí čáry mířil pod břevno jablonecké branky a Hejtmánek musel míč jen vytěsnit nad branku. Jablonci se v tomto oslabení podařilo dokonce skórovat a autorem branky byl Jelínek, který střelou po zemi zpoza vápna k pravé tyči snížil na 1:3. Na plný počet doplnil jablonecké v 75. minutě náhradní gólman Gregor a Jablonec se snažil docílit druhé branky a zápas tak zdramatizovat. Bohužel se tak nestalo, protože Benešov skóroval v 80. minutě počtvrté akcí téměř stejnou jak při třetí brance – centr zleva a nekrytý Baštýř před brankou a gól. Jablonec pak dal za dvě minuty druhou brankou, kterou vsítil hlavou Gregor po přihrávce Hitky z levé strany. V 88. minutě měl šanci ještě Landfeld, ale jeho tečovaná střela skončila těsně vedle branky.