so | 10.6.2017 | 11:00 hod. | UMT Sokolov
6., 18. a 90. Kalina, 29. Vokáč z pen., 62. Dubnička
FK Jablonec
24. Horáček

Sestava SOK: Timko (46. Chára) – Kořistka, Burda (46. Nimrichter), Vican, Vaněk (46. Body) – Vokáč, Stockner – Harcuba (46. Nguyen), Klapuch, Kalina – Jovičič (27. Dubnička).

Sestava JAB: Hejtmánek - Tichý, Petržilka, Hitka, Knitl - Bělina, Jákl - Landfeld (65. Zezulka), Hlůže, Benda (46. Kinčl) - Horáček.

Rozhodčí: Jati - Cvrk, Škarda. Bez karet.

Komentář k utkání

V 6. minutě pronikl celkem snadno levou stranou do jabloneckého vápna Kalina a střelou po zemi k zadní tyči skóre zápasu otevřel. V 10. minutě jablonečtí zahrávali sérii třech rohových kopů, aby nakonec střela Běliny letěla vedle branky. Vzápětí Hlůže zleva poslal centr z trestného kopu do vápna domácích, kde Jákl hlavou těsně minul pravou tyč branky. V 18. minutě Kalina zopakoval svou akci z 6. minuty a jako přes kopírák zakončil – 0:2. Kontaktní gól vsítil Jablonec ve 24. minutě. Autorem byl Horáček, kterého ideálně do šance vysunul Bělina a Horáček střelou po zemi k pravé tyči snížil na 1:2.

Ve 29. minutě si ve vlastním pokutovém území neporozuměli jablonečtí zadáci tak, že to skočilo faulem na dotírajícího soupeře. Následný pokutový kop s přehledem proměnil Vokáč. Gól na hlavě měl v 36. minutě Horáček, kterému míč přesně naservíroval z levé strany Benda, ale míč z Horáčkovy hlavy letěl mimo branku.

V 62. minutě domácí zvýšili po akci Kaliny na 4:1 a autorem branky byl Dubnička. Jablonec si pak vytvořil dvě tutovky. Nejprve v 66. minutě pronikl Hlůže sám do vápna, ale střelu mu gólman Chára odrazil. Stejně tak byl domácí brankář úspěšný ve shodné situaci za dvě minuty proti samotnému Horáčkovi. V další fázi zápasu jablonečtí odolávali tlaku a střelám domácích. V 86. minutě přišla šance změnit stav na straně hostí, ale střela dálky Kinčla se odrazila od břevna. V posledním minutě domácí vyslyšeli přání publika o pátém gólu na cestu a to splnil Kalina, který zleva pronikl k jablonecké brance a završili tak svůj hattrick.