ne | 29.4.2018 | 18:30 hod. | Střelnice

Pleštil

Čvančara
U

Jablonečtí fotbalisté zvládli v týdnu třetí vypjatý duel. Domácí derby s Libercem skončilo vítězstvím 2:0 po gólech Martina Doležala a střídajícího Jaroslava Diviše! Jablonec jde v tabulce před svého soka!

48. Podještědské derby měli výbornou dobrou kulisu bezmála pěti a půl tisíce diváků, nechyběly emoce a napětí, nejen proto, že se hrálo o pohárové pozice v HET lize. Trenér Rada sáhnul ve třetím zápase v týdnu ke změnám, hráli Považanec, Hübschman a Hanousek, na soupisce chyběl Zelený, nehrál vykartovaný Kubista a jen na lavičce zůstal útočník Chramosta.

Utkání začalo příležitostí Da Silvy, ten po vysunutí zblízka trefil vybíhajícího brankáře Hrubého. Po tomto souboji museli být oba hráči ošetřování, ale oba po chvíli pokračovali ve hře. Následující vyloženou šanci měli už jablonečtí, Trávní utekl s balonem po pravé straně, nabíhající Doležal ale poslal balon těsně vedle! Po čtvrthodině hry Pernica ukázkově vysunul Doležala za liberecké beky, jenže ten tváří tvář Hladkému libereckou branku těsně minul. Jablonecký útočník Martin Doležal si ale spravil chuť hned za minutu, když zužitkoval dobrý centr Holeše zprava a hlavou poslal Jablonec do vedení 1:0!

Rozehrávku Liberce poté vystihl číhající Trávník, jenže se svou šancí dobře nenaložil. Hosté zahrozili po rohovém kopu, to odražený míč napálil vedle jablonecké branky Da Silva. Na druhé straně nevyužil dobré příležitosti i Považanec. Jablonecký brankář Hrubý se ještě před poločasem vytáhl proti tečované střele Potočného, kterou do protipohybu brankáře ztečoval Pernica, ale jablonecký brankáře se stihl včas přemístit a balon zachytiti.

Pět minut po poločase Hanousek na levé straně zakombinoval s Jovovićem, jeho následný centr za obranu jen těsně minul dobíhající Masopust. Hosté z Liberce měli šanci po střele Brejteho, jeho pokus ale rozvlnil jen boční sít. Dobře hrající Hübschman na druhé straně vyslal do sóla Doležala, ten z úhlu na Hladkého nevyzrál. Liberec byl v těchto minutách opticky více na míči a Jablonec hrozil spíše z brejkových situací. Několik slibných brejků ale nedotáhl do zakončení Jovović. Čtvrt hodiny před koncem měl pojistku na hlavě opět Doležal, jenže ideální centr Masopust poslal hlavou těsně vedle branky Slovanu. Sám na brankáře utíkal chvíli poté sám Masopust, jenže ve stoprocentní šanci nechal vyniknout libereckého srážce branky! Když už zapadalo slunce za ještědský hřeben poslal kouč Rada na hřiště i druhého útočníka Chramostu a následně i Diviše. Diviš byl na hřišti sotva několik vteřin, když přihrál Doležalovi a ten těsně minul vzdálenější tyč hostující branky. Pět minut před koncem však napřál z dobrých pětadvaceti metrů střídající Diviš a parádní ránou do šibenice zvýšil na 2:0!

Jablonečtí pak v klidu dovedli zápas s odvěkým rivalem do vítězství a svého soka v tabulce předběhli!

LIB Soupiska
Hladký