po | 19.2.2018 | 14:00 hod. | UMT Mozartova
4., 64. a 90. V. Kubista, 25. Zelený
AC Sparta Praha
28. Čivič, 51. Novotný, 69. Krištof (vl.), 72. Ristič

Sestava JAB: Klement – Piroch, Kubista V., Breda, Krištof, Pleštil (76. Dostál), Schön (69. Petržilka), Kebísek, Zelený, Kubista M., Hajdo (84. Hlůže)

Sestava SPA: Štorc – Pavlík, Boula, Čivič (76. Tvaroh), Sáček, Vácha, Kulhánek, Ristič (87. Burda), Čajkovský (46. Novotný), Mustedanagič, Drchal

Komentář k utkání

Nevídanou osmigólovou přestřelkou skončilo úvodní jarní utkání jabloneckých juniorů. Náš tým si nakonec s pražskou Spartou body rozdělil po remíze 4:4.

Trenéři obou juniorských týmů zapojili do hry hráče z širšího kádru ligových týmů. V jabloneckém dresu se představil Piroch, Breda, Zelený, oba bratři Kubistové i brankář Klement. Vstup do utkání měli lepší jablonečtí, kteří šli do vedení už ve 4. minutě zásluhou přesné střely Vojty Kubisty. Pražané kontrovali individuální akcí Sáčka a přímým kopem Ristiće, oba ale Klementovu svatyni netrefili přesně. Zato domácí dokázali potrestal špatnou rozehrávku Sparty gólově, v 25. minutě jí vystihl Schön ale Štorce ještě nepřekonal, to se povedlo až z dorážky Zelenému na 2:0. Dvougólové vedení vydrželo našim mladíkům bohužel jen tři minuty, to míč poslal do sítě pod tělem Klementa Civić.

Sparta se tlačila za srovnáním skore a to se jí povedlo šest minut po změně stran. Drchalovu střelu vyrazil Klement jen ke střídajícímu Novotnému a ten srovnal na 2:2. Pražané se dál tlačili do zakončení, ale jabloneckým barvám se povedlo z protiútoku opět odskočit. Po levé straně zatáhl balon Breda, na vápně našel opět Vojtu Kubistu a Jablonec opět vedl. Gólově bohatý zápas pokračoval, za další čtyři minuty trefil odkopem Zelený nešťastně Krištova a ten skoroval do vlastní branky – 3:3.

Skore se opět měnilo v 72. minutě, Ristić trefil křížnou střelou přesně ke vzdálenější tyči a Sparta šla poprvé v divokém zápase do vedení. Opět srovnat mohl mladší z Kubistů Matěj, ale Štorc stačil jeho střelu nohou vykopnout, stejně pohotově si vedl na druhé straně také brankář Klement proti pokusu Mustedanagiće. Jablonci se přesto povedlo srovnat na konečných 4:4, to poslední z nákopů v zápase propadl k Vojtovi Kubistovi a ten zkompletovaným hattrickem zajistil Jablonci alespoň konečný bod!