Admira UMT Česká liga U19 B, 7. kolo

FK Admira Praha

FK Jablonec

První šanci zápasu měli domácí v 8. minutě, kdy po trestném kopu pálil Heinzel těsně nad Hejtmánkovu branku. Za dvě minuty jablonečtí zahrávali Jáklem zprava rohový kop a Štěpánek ve vápně hlavou usměrnil míč pod břevno, ale gólman Zima byl na místě. Jákl pak ve 13. minutě nasměroval trestný kop z pravé strany přesně do vápna, ale nikdo z nabíhajících spoluhráčů na míč nedosáhl. V 17. respektive v 18. minutě Bičiště vypálil z dálky vedle pravé tyče a pak z úniku mířil pro změnu vedle levé tyče domácí branky. Ve 21. minutě prožili jablonečtí kruté chvilky. Domácí zahráli nakrátko z pravé strany rohový kop a dělovku Egrta Hejtmánek reflexivně vyrazil na další roh. Z něho po odrazu domácí pálili do břevna a míč pak odrazem skončil potřetí na rohu. Ten už hosté zvládli odvrátit. Ve 28. minutě odražený míč po jabloneckém trestném kopu získal Trnka, který rychle postoupil pravou stranou až k vápnu, odkud našel ve vápně volného Rudolfa, který skóre zápasu otevřel. Hned z rozehrávky chtěl Bičiště překvapit domácího gólmana dalekonosnou střelou, ale nepovedlo se to. Jablonec byl v této fázi zápasu velmi aktivní, ale vyrovnání nepřicházelo. Ráčkův centr Bičiště hlavou nasměroval vedle, Scholzovu střelu Zima vyrazil, Urbánek také minul a Kinčlův trestný kop soupeři odrazili.

Po obrátce ale Jablonec hned ve 46. minutě vyrovnal. Autorem gólu byl Kinčl, jemuž míč naservíroval Scholz po svém úniku pravou stranou. V 58. minutě jablonečtí dokonali obrat. Branku vsítil hlavou Bičiště, který tak zužitkoval přesný centr Ráčka z levé strany. Domácí se pak snažili o vyrovnání a možnost měli v 70. minutě, kdy prudkou střelu Trnky Hejtmánek jen odrazil až do autu. Na druhé straně o pár minut nato nevyužil gólovku Urbánek po akci Kinčla. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a v 77. minutě střela Lišky jen těsně minula levou tyč jablonecké branky. V 82. minutě zase pálil Bičiště a vzápětí z odraženého míče Bělina střelou po zemi také těsně minul domácí branku. Snaha domácích o vyrovnání byla vyslyšena v 85. minutě, kdy Čížek střelou z pravé strany vápna skóre srovnal. Jablonečtí se ale nenechali rozhodit a v 88. minutě po Urbánkově rohovém kopu z levé strany a po odrazu Bělina prudkou ránou do břevna a do sítě strhl vítězství na jabloneckou stranu.

Author Pavel Bursa