Kukleny Česká liga U19 B, 12. kolo

FC Olympia Hradec Králové

FK Jablonec

Jablonec nevstoupil do utkání dobře. Ve druhé minutě Pohořálkovu šanci hlavou lapil Vajner. Ve třetí minutě už Olympia vedla, když centr z levé strany pohodlně do sítě umístil Neradílek. Hosté tak museli už od úvodu dotahovat náskok soupeře, jako již v předchozích zápasech poněkolikáté. V 8. minutě se o to pokusil dalekonosnou střelou Štěpánek a gólman Linhart míč jen srazil na roh. V 16. minutě Vajner vyběhl odrazit hlavou míč až ke středovému kruhu, což se sice mu podařilo, ale míče se přesto zmocnil Pohořálek a poslal ho po zemi, naštěstí pro hosty, těsně vedle pravé tyče. V další minutě pak Vajner kryl střelu hlavou Kocourka. Jablonec měl příležitost v 19. minutě z trestného kopu před obloukem vápna, ale Ráček zeď i branku přestřelil. Hosté postupem času získávali herní převahu, z které dosáhli vyrovnání v 35. minutě. Autorem branky byl Landfeld po přihrávce Voseckého. V 38. minutě mohl jít Jablonec do vedení, ale z akce Voseckého a Landfelda Horáček branku těsně netrefil. Ve 44. minutě neuspěl ani Bělina, který střelou z otočky branku přestřelil.

Ve druhém poločase Jablonec v herní převaze pokračoval, bohužel bez gólového zakončení. V 50. minutě neuspěl střelou z dálky Ráček. V 61. minutě z další akce Voseckého a Landfelda pálil Horáček, ale brankář Linhart střelu chytil. Tento gólman za dvě minuty odrazil střelu Běliny k Landfeldovi, jemuž dorážku také dokázal vyrazit. Na druhé straně se v 77. minutě vyznamenal Vajner, který pohotově srazil na roh prudkou střelu Votrubce. Jablonec mohl strhnout vítězství na svou stranu 86. minutě, ale to by musel Landfeld z výhodné pozice na zadní tyči usměrnit míč do sítě po centru Horáčka z levé strany. O druhý bod ze zápasu zase rozhodovaly střely ze značky pokutového kopu, ve kterých byli po šesti pokusech domácí úspěšní pětkrát, hosté čtyřikrát.

Author Redakce