so | 20.10.2018 | 17:00 hod. | Příbram

Pejša

Voltr
U

Náš tým se po reprezentační pauze předvedl ve velkém stylu v Příbrami, odkud si veze parádní šestibrankovou výhru. Hattrickem k tomu přispěl záložník Michal Trávník.

Také po reprezentační přestávce nechal hrát kouč Rada vítěznou sestavu z posledních jabloneckých utkání, jediná změna tak byla v barvě dresů, náš tým totiž nastoupil v černobílé kombinaci.

V prvních minutách vysunul Masopust Holeše, jenže náš krajní bek z úhlu zamířil vedle. Masopust posléze hledal v zakončení i Chramostu, jenže ten na míč těsně nedosáhl. Po čtvrthodině hry si narazil Jovović, ve vápně ale zvolil místo zakončení nepřesnou přihrávku do strany na Holeše. Příbram měla v 19. minutě velkou šanci, balon prošel z levé strany od Mingazova k volnému Hlúpikovi, jenže ten sám před prázdnou brankou nedokázal míč umístit do Hrubého branky!

Dál se hrálo mezi šestnáctkami a Jablonec si postupem času začal vytvářet náznaky a šance. Ve 36. minutě obelstil efektně u brankové čáry hned dva hráče soupeře Masopust a pak našel před brankou zcela volného Považance, který zblízka dotlačil míč do sítě – 0:1! V nastavení prvního poločasu navíc Trávník skvěle rozehrál standardní situaci přesně na hlavu Chramosty, jehož hlavička skončila nechytatelně v šibenici Švengrovy branky a Jablonec odcházel do kabin s dvoubrankovým vedením.

Domácí kouč Csaplár sáhl o poločase hned k dvojímu střídání. Masopust si po přiťuknutí od Chramosty navedl míč na levou nohu, ale horní růžek domácí branky netrefil. Jablonec celkově do druhého poločasu vlétl, na nic nečekal a tlačil se před domácí branku. Další gól na sebe nechal čekat jen pět minut hry druhé půle, Trávník si navedl míč na střed hřiště a parádní ránou do růžku vstřelil krásnou třetí jabloneckou branku!

Náš tým byl dále při chuti, Holešova pobídka prolétla skrz pokutovým územím, ani jeden ze tří hráčů v černobílém ale akci nezakončil střelou. V 57. minutě Masopust v přečíslení zvolil přihrávku na Chramostu, ten ale poslal balon těsně vedle domácí svatyně.

Na příbramskou branku se valil útok za útokem. Masopustovu dělovku po přihrávce Jovoviće zblokoval jeden z obránců Příbrami. V další akci se Holeš natlačil před obránce, ale Švenger mu jeho gólovku zneškodnil. V 63. minutě se Holeš zbavil obránců pěknou zasekávačkou při které ho podrazil Skácel a rozhodčí Ardeleanu nařídil pokutový kop pro naše barvy. Trávník pak z nařízené penalty poslal míč pod břevno a Jablonec vedl už 4:0. Severočeši stále neměli dost, rozhozená obrana Příbrami nestíhala rychlé jablonecké výpady. V 68. minutě střídající hráči Acosta s Ikaunieksem připravil výbornou palebnou pozici pro Trávníka, ten technickým obstřelem gólmana zkompletoval svůj první jablonecký hattrick a zvýšil už na 5:0!

V 73. minutě navíc vymetl šibenici z trestného kopu z dobrých třiceti metrů parádní pumelenicí Považanec a neskutečné šesté jablonecké brance už tleskali i domácí příznivci. Proti Masopustově další ráně se vytáhl příbramský brankář a někteří fanoušci už raději začali předčasně opouštět stadion U Litavky.

Jablonec si tak z Příbrami odvezl tři body za jasné šestibrankové vítězství. Svou sérii výher prodloužil na čtyři v řadě.

JAB Soupiska

Lischka