ne | 19.8.2018 | 10:15 hod. | Mozartova
9. a 33. Velich, 7. Kinčl, 77. Musílek
FK Mladá Boleslav
58. Moravčík

Sestava JAB: Mazánek - Scholz, Javůrek P., Džmura, Ráček – Horáček (55. Černák), Podzimek (71. Javůrek M.), Tokár, Kinčl (81. Malimánek) - Coufal (60. Musílek), Velich (78. Vosecký).

Sestava MBA: Barták – Nejeschleba, Johanides, Misař, Kučera – Motyčka, Dolák (46. Baborák), Pour, Moravčík – Gracl (75. Kohout), Havlina (67. Novotný).

Rozhodčí: Šťastný - Jirák, Lopuszynski.

Komentář k utkání

První šance domácích přišla už ve 3. minutě, kdy po přihrávce Coufala z pravé strany Kinčl ve výhodné pozici přestřelil. V 7. minutě se jablonečtí už radovali z branky Kinčla, které předcházela šance Cuofala, jehož střelu gólman hostí Barták vyrazil právě ke Kinčlovi. Za dvě minuty domácí vedli už 2:0, když agilní Coufal vyslal do běhu Velicha, který zprava vnikl do vápna a střelou po zemi k přední tyči skóroval. V dalších minutách jablonečtí neproměnili dvě gólovky. Hosté se k první možnosti dostali až po dvaceti minutách, kdy Moravčíkova střela po zemi z levé strany skončila za zadní tyčí v autu. V 33. minutě Velich vsítil třetí branku domácích, když míč po střele Kinčla odražený od pravé tyče dorazil zblízka do sítě.

Ve druhém poločase Jablonec polevil v tlaku, a toho boleslavští využili k úpravě skóre. V 58. minutě střela Moravčíka z dálky překvapivě skončila v jablonecké síti. Poté hosté vycítili možnost něco s vývojem zápasu udělat, ale neuspěli ani po prudké střele Kučery v 62. minutě, kterou Mazánek bezpečné zneškodnil. V poslední dvaceminutovce Jablonec zase převzal režii zápasu na sebe. V 73. minuté Velich našel nalevo opět Kinčla, jehož ránu Barták odrazil. V 74. minutě Tokár dlouhým pasem doleva našel přesně Černáka, který z voleje pálil nad branku. Na konečných 4:1 pro Jablonec uzavřel účet zápasu v 77. minutě Musílek, který zblízka využil přihrávku spoluhráče z levé strany.