UMT Strahov Česká liga dorostu U19, 5. kolo

AC Sparta Praha

1
1

K první možnosti se dostali domácí v 6. minutě akci zakončenou střelou Hapala z levého úhlu, kterou Mazánek srazil na roh. Už v 9. minutě se však radoval Jablonec. Tokár vyslal doleva Černáka, který zatáhl míč k vápnu, ve kterém našel Velicha, jenž střelou po zemi skóre zápasu otevřel. A pak přišly další šance hostů. V 17. minutě Scholzův oblouk zprava skončil těsně za břevnem. Ve 23. minutě vypálil střelu z dálky Štěpánek, která s tečí proletěla těsně nad břevnem. A za dvě minuty Velichovu střelu po zemi gólman Benada chytil. Až ve 27. minutě se k další střele dostali domácí, ale Jonášova střela z voleje branku minula. Jablonec reagoval za pár minut akcí Scholze a šancí Velicha, kterou zmařil až domácí brankář. A ten v 38. minutě zabránil další střele hostů, tentokrát Urbánka.

Hned v první minutě druhé půle mohl zvýšit náskok Jablonce Coufal, bohužel minul. V 54. minutě měla Sparta možnost z trestného kopu. Hapalovu ránu však Štěpánek srazil na roh. V 60. minutě nepřekonal Černák soupeřova brankáře a pak v rozpětí dvou minut Velich dvakrát neuspěl proti domácímu gólmanovi. Jednu střelu mu odrazil a ve druhém případě mu míč v pádu odebral. Sparta se postupně začala tlačit k jablonecké brance a v 70. minutě Vokřínkova rána branku přeletěla. V 76. minutě přišla hrubice v rozehrávce hostů, míče se snadno zmocnil Ryneš, pro kterého nebyl problém vyrovnat – 1:1. Pak hra dostala nový náboj. Oba týmy se snažili strhnout vítězství na svou stranu. V 80. minutě pálil Coufal a gólman Benada střelu zlikvidoval až nadvakrát. V 83. minutě po faulu na Ráčka vpravo od vápna Tokár poslal trestný kop před branku, kde v závaru domácí dvakrát míč odrazili. Na druhé straně pálil z levého úhlu Jonáš a Mazánek míč vyrazil na roh. Tři minuty před koncem z dalšího trestného kopu na hranici vápna sice Pour namířil přes zeď do levého růžku, ale Benadu nezaskočil. V poslední minutě našel Ráček ve vápně hlavu Kinčla, ale ani on Benadu nepřekonal. O druhém bodu ze zápasu se tedy rozhodovalo v penaltovém rozstřelu. V něm byli úspěšnější jablonečtí, kteří uspěli čtyřikrát, domácí jen třikrát.