út | 8.1.2019 | 10:30 hod. | UMT Xaverov
Přípravná utkání
FK Jablonec
0:0
- -
- -
FK Pardubice

Sestava JAB: 1. poločas: Hanuš – Holeš, Hovorka, Břečka, Peřina – Hübschman - Pleštil, Kratochvíl, Trávník, Fábry - Doležal
2. poločas: Hanuš – Holeš, Kubista, Břečka, Peřina – Považanec – Kratochvíl (73. Dominik Breda), Janetzký, Fábry (73. Čvančara), David Breda - Ikaunieks

Komentář k utkání

Bezbrankovou remízou skončil náš první přípravný zápas v roce 2019 na zimním turnaji Tipsport liga. Duel s druholigovými Pardubicemi žádnou branku nepřinesl.

První zápas nového roku odehrál Radův Jablonec v úterním dopoledni v rámci zimní Tipsport ligy, jehož finálové boje budou nově probíhat na Maltě. Z jeho případné účasti se náš tým dopředu omluvil, neboť v té době má již v harmonogramu přípravy herní soustředění v Portugalsku.

Na úvod turnaje čelil našemu kádru pátý tým druholigové soutěže z Pardubic. Východočeši měli i první šanci utkání, Tischler ale poslal po rohovém kopu svou hlavičku nad jablonecké břevno. Jinak byl ale první poločas chabý na zakončení. Jablonec měl sice míč častěji na kopačkách a snažil se kombinovat. Hodně balonů chodilo přes Trávníka, na kraji hřiště se poprvé v jabloneckém dresu prezentoval slovenský záložník Fábry, v záložní řadě se dařilo Kratochvílovi. Právě Kratochvíl zkoušel z vlastní poloviny překonat dlouhým lobem brankáře Šmída. Pardubice zahrozili po trestném kopu Čelůstky, míč ale ztlumil v náruči brankář Hanuš. V samém závěru první půle dokázali obránci soupeře zblokovat po jabloneckém rohovém kopu zakončení Hovorky.

Druhý poločas odstartoval střelou z dálky Břečka. Stejný hráč zakončoval i po rohovém kopu Fábryho, tentokrát ale svou hlavičku nasměroval zhruba metr nad břevno. Po přihrávce Fábryho pálil tvrdě i David Breda, brankář Pardubic ale stačil jeho ránu u tyče vyrazit výborným zákrokem na rohový kop. V 61. minutě se do našeho vápna prodral z úhlu Mužík a křížnou střelou vylekal Hanuše, tem stačil míč nohou reflexivně vyrazit vedle vzdálenější tyče. V další akci Považanec přenesl míč za obranu na Holeše, těsně před ním ale stihl míč zalehnout pardubický strážce branky. Chvíli před koncem neprotlačil míč do sítě ani Střídající Čvančara, ani na opačné straně Sanghyuk, a proto skončil první duel na turnaji bezbrankovou remízou.

Jak hodnotil kouč Petr Rada naše úvodní vystoupení na turnaji? „Splnili jsme, co jsme chtěli. Zátěž jsme měli rozloženou do všech hráčů, které jsme měli k dispozici. Chybělo nám pět hráčů. Chramosta má horečku, dnes začal vyklusávat a o víkendu by mohl začít naplno. Sobol, Jovović, Janković a Acosta by měli být taky koncem týdne. Mají Vánoce trochu posunuté, tak jsem jim v tom nechtěl bránit. Je to sice nepříjemné, ale nejsou doma celý rok. Měli individuální plány, takže by to neměl být větší problém,“ říká jablonecký kouč. „Prvních deset dní teď plníme kondiční stránku. Potřebujeme něco dohnat, potom začneme více s balonem. Pardubice mají kvalitní tým, o tom už jsme se přesvědčili v poháru. Né že by výsledek byl dnes nedůležitý, chtěli jsme vyhrát, bohužel se to nepodařilo. Důležité je, že se nikdo nezranil. Dál se musíme připravovat na jarní část, která bude hodně důležitá,“ uvedl bezprostředně po zápase náš trenér.


Fotografie ze zápasu

O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.