ne | 18.8.2019 | 17:00 hod. | Střelnice

Náhradníci

Petrovič
U

Bez ztráty kytičky pokračují jablonečtí fotbalisté v nové sezoně na domácím pažitu. V souboji dvou pohárových týmů dokázali porazit Mladou Boleslav 2:1!

Jablonecký kouč Petr Rada zůstal po poslední výhře nad Opavou věrný totožné základní sestavě, tudíž na Weberův soubor vyrukoval s dvěma útočnými hroty Doležalem a Matouškem.

Zápas dvou mužstev, které reprezentovaly český fotbal v předkolech Evropské ligy a byly už vyřazeni přinesl na začátku zajímavou podívanou. V úvodu pálil z 20 metrů Považanec, ke smůle domácích ale jen do středu branky. Po deseti minutách hry dostal ideální načasovanou přihrávku za hostující obranu Jugas, jeho tečovaná křížná střela skončila metr vedle boleslavské branky. Po čtvrthodině hry vypálil parádní projektil hostující Budinský, jeho střela měla zajímavou rotaci, ale Hrubý předvedl parádní robinzonádu a míč stačil skvěle vyrazit na rohový kop! Bílo modří měli i další zajímavý brejk, který táhl Matějovský, ve vápně ale na míč jen těsně nedosáhl Budinský. Ve 23. minutě už se na Střelnici jásalo, Jovović si navedl míč podél velkého vápna, obehrál trojici hráčů a pak přesně k tyči přivedl Jablonec do vedení 1:0!

Zajímavě vypadal také průnik Považance do mladoboleslavského vápna mezi trojici bránících hráčů, ten však skončil jen domácím rohovým kopem. Z něj poslal míč na hlavu Doležala, který skončil mimo prostor tyčí. Pět minut před poločasovou pauzou mohlo být srovnání, Budinský vyslal přesnou střelu k tyčce Hrubého svatyně, jablonecký brankář se ale stačil vymrštit a míč u tyče kryl.

V úvodu druhé půle se Středočeši usadili na jablonecké polovině. Střelou na přední tyč vyzkoušel Hrubého pozornost Budinský, náš gólman však stačil míč vyboxovat. Metr nad břevnem jablonecké branky poté skončila i pohotová střela Pudila. V 56. minutě se po zpětné přihrávce střídajícího Kratochvíla dostal ve vápně k míči autor úvodní branky Jovović, jenže při první střele se ukopl a dorážku poslal mimo. Jovović byl hodně v permanenci, s míčem u nohy rozkmital bránícího soupeře, jenže střelu poslal zbrkle opět do reklamních panelů. V 65. minutě však zahrávali Jablonečtí standardní situaci, balon rozehrál Krob šikovně na zabíhajícího Sýkoru, který poslal do vápna ideální centr na Doležala, jenž hlavou s přehledem dal na 2:0!

Jablonecké publikum vzápětí vyděsila pěkná technická střela Fulneka, která se naštěstí vytočila mimo Hrubého branku. Fotbalisté z města automobilů ale ani za dvoubrankového manka neskládali zbraně a kombinovali na půlce Jablonce. Naši hráči ale zodpovědně bránili a vyráželi do brejků. Jedenáct minut před koncem se však hosté dostali zpět do hry, Budinský po skrumáži vysunul Ladru, který z úhlu propasoval míč na přední tyč a snížil na 2:1.

Prakticky z výkopu mohl Jablonec opět odskočit na rozdíl dvou branek, Kratochvíl se ocitl v samostatném úniku na brankáře, jeho obstřel brankáře Šedy však skončil na tyčce! Vzápětí mohli skórovat i další hráči domácího celku, z voleje vysoko přestřelil střídající Chramosta a Jugasovu ránu stačili obránci zblokovat. Další branku měl na hlavě opět útočník Doležal, ale tentokrát po standardní situaci hlavou poslal míč mimo. Náš útočník číslo jedna obral o balon znovu pět minut před koncem tápající obránce Boleslavi, jenže přečíslení nevyřešil dobře a kopal se jen rohový kop. Jablonec nakonec vítězství 2:1 uhájil a doma zůstává v novém ročníku nadále stoprocentní!

MBA Soupiska
Šeda