po | 23.9.2019 | 18:00 hod. | Střelnice
FORTUNA:LIGA
FK Jablonec
SK Sigma Olomouc

Vladimir Jovovič (31) (VL)

Václav Pilař (84)

Statistiky zápasu

Držení míče

Útoky

Střely / Na branku

431/80%

Přihrávky / Úspěšnost

407/79%

Vyhrané souboje

Odebrané míče

Fauly

JAB Soupiska

Holík

Krob

Plechatý

Matoušek

Sýkora

Náhradníci

Jugas

Z

V letošní sezoně Jablonec poprvé doma nedosáhl na všechny tři body. V pondělní televizní dohrávce se Sigmou Olomouc se na Střelnici body dělily po remíze 2:2.

Jablonecký lodivod Petr Rada opět ponechal totožnou základní sestavu jako z posledního duelu v Plzni. Hoši ze Střelnice začali náporem, hned v úvodu kopali tři rohové kopy. Dlouhý výkop brankáře Hrubého si skvěle zpracoval Krob, na středu hřiště viděl v náběhu Matouška, tomu ale před zakončením utekl balon z kopaček. Matoušek po chvíli pálil na branku, ale jeho střela byla ztečována na další roh. Po čtvrthodině hry se nepovedl výkop našemu gólmanovi Hrubému, po něm hasil nebezpečí faulem kapitán Hübschman. Z následného trestného kopu Falta donutil Hrubého ke skoku k tyči! V 19. minutě si narazil Jovović vtipně se Sýkorou a pak z úhlu otevřel brankový účet pondělní dohrávky – 1:0.

Před půlhodinou hry mohlo být na Střelnici ještě veseleji, jenže další svižná akce Sýkory a Matouška už gólem neskončila. Místo toho přišlo trochu nešťastné vyrovnání, po ztrátě balonu od Plechatého se k míči dostal před naším vápnem Gonzáles, jehož střelu tečoval do protipohybu brankáře Hrubého nešťastník Jovović a bylo srovnáno na 1:1.

Ve 38. minutě si Matoušek navedl míč do soupeřova rohu velkého vápna, míč kroutil na zadní tyč, jenže balon se o brankovou konstrukci otřel a skončil v zámezí. Další pokusy Kroba a Doležala byly hodně nepřesné, a tak se na opačné straně do poločasu stále více osmělovali hosté z Olomouce.

Po změně stran si první gólovku vypracovali hráči Sigmy, po centru Falty hlavičkoval přesně k tyči volný Jemelka, ale jablonecký brankář předvedl skvělý postřel a míč u tyče stačil vyrazit! Hanáci byli rázem živější a domácím se nedařilo podle představ. V 57. minutě Hrubý při výkopu trefil za vápnem Beneše, hosté se ale z dosažené branky radovali marně, protože rozhodčí pískl kapitánovi Olomouce nedovolené bránění. O chvíli později se přeci jen dostali na dostřel soupeřovy branky i domácí, ale střely Matouška ani Jovoviće přesné nebyly.

V 66. minutě však poslal z levé strany hřiště pěkný centr do vápna Jovović, v pokutovém území Doležal předskočil Hálu a hlavou míč usměrnil přesně k tyči – 2:1! Černohorský reprezentant Jovović byl při chuti, vzápětí pěknou střelou pod břevno vyzkoušel pozornost Reichla v hostující brance a roztleskal publikum. Trenér Sigmy se snažil oživit hru svého týmu střídajícími Texlem a Nešporem. Třináct minut před koncem domácí Doležal rozjel povedenou akci, po křídle vysunul Holíka, jehož centr v pádu Sýkora usměrnil těsně vedle tyče. Střídal i Jablonec, jenže Acosta se po chvíli na hřišti držel za sval a než stihl vystřídat přišlo vyrovnání. V 83. minutě Texlův přízemní centr vyrazil Hrubý jen před sebe a dobíhající Pilař po dvou minutách na hřišti vyrovnal na 2:2.

Více akcí se už v nervózním závěru neurodilo a týmy si tudíž body rozdělily po remíze 2:2.

OLO Soupiska
Reichl