so | 28.9.2019 | 16:30 hod. | Zlín

Nečas

Železník
U

Jablonečtí fotbalisté slaví první výhru v sezoně na hřišti soupeře. Na zlínské Letné vystřelil všechny tři body svým gólem Jan Matoušek.

Také v městě obuvi nastoupil náš Jablonec ve stejném složení základní jedenáctky. Na lavičce už měl kouč Rada k dispozici uzdraveného Kubistu i novou akvizici finského záložníka Hamalainena.

Jablonec začal na zlínské Letné solidně, po rohovém kopu pálil z voleje, leč hodně nepřesně Břečka. Po deseti minutách hry zahrozili i domácí, nejdříve kapitán Jiráček vyslal slabou střelu na Hrubého, vzápětí Poznar z voleje vypustil skákavý projektil naštěstí mimo prostor tyčí. Na opačné straně se po autovém vhazování a průniku Sýkory dostával do solidní pozice a zakončení Matoušek, jenže v rozhodující moment promáchl. Další střela stejného hráče byla o deset minut později na hranici vápna zblokována.

V 26. minutě vypíchl Matoušek balon domácímu Folprechtovi, opět předvedl svou rychlost a míč pak poslal přes vybíhajícího Dostála do branky 0:1. Ševci pálili brzy poté nebezpečně z trestného kopu Tchanturishviliho, míč se ale zatřepetal jen na boční síti jablonecké branky. Na hřišti bylo celkově hodně nepřesností, ale do kabin odcházeli s jednobrankovým náskokem hráči Jablonce.

I na začátku druhého poločasu se domácí obrana dopustila velké chyby, tentokrát ale napadání Doležala skončilo pro naše barvy jen rohovým kopem. Na adresu domácích se pomalu začal snášet z tribun pískot. Domácí diváci mohli zatleskat alespoň hlavičce útočníka Poznara, po které se míč snesl na horní síťku Hrubého branky. Na trávník se po šedesáti minutách hry dostal po zranění i rekonvalescent Kubista, který vystřídal střelce naší branky Matouška. Domácí ve snaze vyrovnat nasadili i dalšího vysokého útočníka Wágnera. V 70. minutě propadl balon za naší obranu a míč poté napálil vedle branky domácí Jindráček. Zlínští si postupem času vytvářeli v okolí pokutového území Jablonce standardní situace. Nebezpečně pálil za hranicí vápna i Poznar. Tlak domácích sílil v poslední desetiminutovce, nebezpečný přízemní balon posílal do našeho vápna Jiráček a Bartošák a jablonečtí tak tak že si balon nesrazili do vlastní sítě. Vedle Hrubého branky pálil vzápětí i Folprecht. Pět minut před koncem si premiéru v jabloneckém dresu odbyl i střídající Hamalainen. Parádní zákrok proti dělovce Fantiše předvedl gólman Hrubý! V napínavém závěru už jablonečtí fotbalisté těsné vedení uhájili a od února letošního roku se radují s třech bodů ze hřiště soupeře.

JAB Soupiska

Holík