ne | 8.9.2019 | 10:30 hod. | Teplice
45. Trubač Daniel, 86. Čmovš Pavel
FK Jablonec
15. Dočekal Tomáš, 86. Štěpánek Michal

Sestava TEP: Blažek – Royo, Chodora (83. Mustafić), Paradin (83. Ondrášek), Baftijar (79. Černý), Zárybnický, Náhlovský, Čmovš, Šup (C), Hyčka, Trubač

Sestava JAB: Richter – Koblížek, Rozkovec, Velich, Dočekal, Breda (72. Munzar), Černák (56. Kinčl), Daníček (90+1. Pour), Haitl (76. Štěpánek), Helm, Skuhravý

Komentář k utkání

Rezervní tým FK Jablonec urval v nedělním duelu pátého kola třetiligové soutěže bod za remízu 2:2 na hřišti Teplic. Ty se radovaly z vítězství až po penaltovém rozstřelu.

Tepličtí fotbalisté v reprezentační pauze poslali do hry své rezervy hned šest hráčů z ligové soupisky, mimo jiné například Hyčku a Trubače. Oproti tomu náš Jablonec spoléhal na tradiční složení týmu. Skláři byli lepší, ale Vodičkovi svěřenci bojovali a šli v Dubí štěstí naproti. Po čtvrthodině hry poslal naše barvy do vedení Dočekal po rohovém kopu. Teplice mohly z několika šancí srovnat, ale dočkaly se až těsně před odchodem do kabin. Po chybě ve středu hřiště a následném brejku zakončil rychlý brejk domácí Trubač a vyrovnal.

Po změně stran se Jablonečtí snažili využívat rychlých brejků a být aktivní. Čtyři minuty před koncem přišel tečovaný nákop Dočekala, po kterém šel sám na domácího brankáře z úhlu Štěpánek a mezi nohy gólmana vystřelil Jablonci vedení 1:2 těsně před koncem. Jenže z vedení se náš celek neradoval příliš dlouho, hned vzápětí Vodičkův tým totiž inkasoval hlavou po standardní situaci Čmovs na 2:2.

O vítězi zápasu nakonec rozhodovaly až střely z penaltového puntíku, náš gólman Richter sice jeden pokutový kop chytil, ale Rozkovec svou střelu neproměnil a Helm z ní trefil jen břevno. Druhý bod do tabulky si tak připsali tepličtí fotbalisté. „Bod je pro nás z venku dobrý, soupeř byl posilněný, my hráli s mladým týmem a měli jen pár zkušených hráčů. Takže bod bereme a jedeme dál,“ uvedl po zápase manažer jablonecké rezervy Adam Pelta.