ne | 29.9.2019 | 10:15 hod. | Uhříněves
Bohemians 1905
4. Osmančík, 19. Puškáč.
FK Jablonec
59. Daníček, 85. Petrovič, 86. Daníček.

Sestava BOH: Le Giang - Bartek (46. Vala D.), Köstl, Bederka, Vondra (46. Schumacher) - Buneš, Begič (73. Zeman) - Vaníček (40. Vrána), Osmančík, Záviška - Puškáč (46. Nečas).

Sestava JAB: Richter - Štěpánek (81. Munzar), Dočekal, Koblížek, Skuhravý - Haitl, Rozkovec, Breda, Peřina (87. Buchlovský), Daníček - Velich (73. Petrović).

Rozhodčí: Pátak - Kubec, Paták.

Komentář k utkání

Rezerva Jablonce nastoupila v 8. kole FORTUNA ČFL na hřišti Bohemians Praha 1905. Domácí celek byl doplněn o několik hráčů ligového týmu, přesto putovaly tři body do Jablonce! Dva góly vstřelil Nikolas Daníček a jeden gól přidal Zoran Petrović.

První šance v zápase byla na kopačkách Jablonce, ale Daníček nemířil přesně. Jenže první gól přišel na druhé straně. Záviška vybídl do šance Osmančíka, který otevřel skóre zápasu. Druhý gól přidala Bohemka o pár minut později. Vaníčkovu střelu zpoza vápna vyrazil Richter a Puskáč míč dorazil do sítě - 2:0.

Jablonec pak hru vyrovnal, ale do větší šance se do konce poločasu nedostal. Naopak musel zasahovat brankář Richter. Stav se však do půlky nezměnil.

Do druhého poločasu domácí prostřídali a na hrací plochu se dostali další hráči A-týmu. Jablonec byl aktivní a v 59. minutě využil Daníček nedorozumění v obraně Bohemians a snížil na 1:2! Domácí Nečas se snažil vrátit vedení Bohemians, ale obrana si s jeho pokusem poradila. Ještě větší šanci měli domácí zhruba čtvrt hodiny před koncem. Zemanovu střelu ale skvěle zneškodnil Richter. Jablonec do závěru zápasu prostřídal a Velicha nahradil Petrović. Jablonec tlačil na pilu a byl v závěru nebezpečný. Pět minut před koncem si našel míč po centru ve vápně Petrović a hlavou vyrovnal na 2:2! Dramatický závěr zápasu však nabídl ještě jednu změnu stavu. Daníček v 86. minutě dostal přihrávku od Petroviće, pronikl do vápna a střelou na zadní tyč poslal Jablonec do vedení 3:2!

Domácí již nedokázali reagovat na dva přesné zásahy našich hráčů a tři body tak putují na sever Čech!