Jirny FORTUNA ČFL B, 10. kolo

FK Dukla Praha

0
1

Do první velké šance se dostal Jablonec v 8. minutě zápasu, kdy Haitl našel na levém křídle Skuhravého, jeho průnik do vápna a následná pobídka pro spoluhráče ve vápně vedoucí brankou neskončila. Dukla se pak snažila hru trochu zklidnit, ale Jablonec byl stále více na míči. Ve 23. minutě mohl otevřít skóre Daníček, který se pokusil střelou levačkou na zadní tyč překonat domácího brankáře. Ten však vytáhl skvělý zákrok a nepustil míč za svá záda. Následný rohový kop přinesl příležitost pro Skuhravého, který se snažil z voleje dostat vypadnutý míč od brankáře Dukly do sítě, ale minul branku. V závěru poločasu se Haitl prezentoval přesným centrem na Černáka, který zblízka zakončil. Ke smůle Jablonce předvedl další povedený zákrok brankář Šťovíček a vyrazil míč na roh. Po rohovém kopu ve 39. minutě již Jablonec mohl slavit. Na přední tyči se k zakončení dostal David Skuhravý, jeho první pokus zablokoval obránce, ale dorážku již měl Skuhravý úspěšnou a poslal Jablonec do vedení 1:0! O dvě minuty později mohl navýšit vedení Černák, který se řítil středem hřiště na branku Dukly, ale jeho střelecký pokus jen o centimetry minul domácí branku. Dukla však nesložila zbraně a odpověděla povedenou útočnou akcí, na jejímž konci přišla dobrá střela ze střední vzdálenosti. Ještě lépe si však vedl brankář Vajner, který tento pokus vyrazil.

Po pěti minutách druhého dějství ubránil Jablonec rohový kop a do úniku se dostal Velich. U šestnáctky Dukly se snažil posunout míč na spoluhráče, ale brankář Dukly včas vyběhl a míč vyrazil mimo dosah hráčů Jablonce. Na druhé straně se v 52. minutě opět vyznamenal Vajner, když dokázal skvěle znepříjemnit zakončení Ayonga a míč vyrazil do boční sítě. V 59. minutě mohl Velich zvýšit na 2:0, ale na prodloužený míč z rohového kopu na zadní tyči mu chyběl jeden krok. O chvíli později měla Dukla blízko k vyrovnání, ale Studnička ranou z 30 metrů jen těsně minul šibenici. V 71. minutě Vajner opět likvidoval nebezpečnou akci Dukly, když vychytal samostatný nájezd Palacia! Pět minut před koncem byla Dukla blízko k vyrovnání, Ayong se dostal za obranu a ocitl se sám před Vajnerem. Ten však opět skvěle zasáhl a zneškodnil také tento pokus. V nastaveném čase mohl přidat druhý gól Jablonce Daníček, ale jeho střela z vápna skončila těsně vedle branky.