so | 24.7.2021 | 16:00 hod.
FORTUNA:LIGA
FK Jablonec
FC Baník Ostrava

Statistiky zápasu

Držení míče

Útoky

Střely / Na branku

431/74%

Přihrávky / Úspěšnost

310/71%

Vyhrané souboje

Fauly

JAB Soupiska

Krob

Náhradníci
Vajner

Holík

Smejkal
Z

Jablonečtí fotbalisté si na úvod sezony připisují v zajímavém zápase s Baníkem Ostrava důležité tři body. Výhru vystřelil hlavou střídající Václav Pilař dvě minuty před koncem!

K prvnímu zápasu sezony vyslal kouč Rada sestavu se stoperskou dvojicí Zelený a Martinec, Kubista se posunul do středu záložní formace a na levé straně dostala prostor letní akvizice v podobě Malinského.

Ve velkém vedru se hrálo svižně hned od samého úvodu. Hned v prvních minutách měly oba týmy příležitosti po zakončení hlavou, hosté po hlavičkách Almásiho a Lischky, domácí zásluhou Pleštila, po hříchu však všechny zakončení mířily mimo tyče. První střelu na branku tak vzápětí obstaral Azevedo, ale Hanuš jeho skákavou střelu za hranicí vápna u tyče zpacifikoval. Náš gólman Hanuš se brzy poté musel k tyči natáhnout znovu, tentokrát pro prudkou hlavičku Almásiho. Fotbal bavil od samého úvodu, na Krobův rohový kop si naběhl na přední tyč Kratochvíl a rozezvonil z první břevno Baníku, následné zakončení Malinského z úhlu stačili ostravští fotbalisté vykopnout na rohový kop! Pak se za hlavu drželi i hosté, to prudký centr Fleišmana trkl hlavou těsně vedle jablonecké šibenice útočník Almási! Festival šancí na jablonecké Střelnici pokračoval, do ostravského vápna pronikl Kubista, ale na jeho střílenou pobídku v pádu těsně nedosáhl útočník Doležal. Pak za vápnem napřáhl Kratochvíl a jen díky obětavému zákroku Svozila neprošla rána na Laštůvku. Ve 23. minutě předvedl svou rychlost po pravé straně Pleštil, po jeho akci zakončoval nabíhající Kratochvíl, ránu u tyče však fantasticky vyškrábl Laštůvka na roh! Ani Pleštil se s míčem dlouho nemazlil a v další akci minut vzdálenější tyč zhruba o dva metry.

Na začátku druhého poločasu se opět vyznamenal ostravský brankář Laštůvka, když dokázal vyrazit na roh prudkou ránu Malinského mířící pod břevno. V 55. minutě měli Jablonečtí velkou kliku, centrovaný balon do vápna si totiž stoper Martinec srazil na vlastní tyčku a hned poté pálil Kaloč pár decimetrů nad jablonecké břevno! V 58. minutě se hosté radovali z branky Almásiho, jenže předčasně, rozhodčí po intervenci od VAR branku odvolal kvůli ofsajdu Svozila!

Jablonecký brankář Hanuš poté dokázal z pod břevna vyškrábnout jak hlavičku Lischky, tak i zakončení střídajícího Sora a vysloužil si potlesk domácích fanoušků. V 80. minutě Fleišman schytal tvrdou ránu míčem od Kratochvíla, ale opět tím svůj tým podržel.

Pak táhl rychlý brejk Ostravy střídající Sor, přihrál do šance Klímovi, ale toho v tutovce vychytal Hanuš! Rozhodnutí celého zápasu přišlo až v 88. minutě, Pleštil poslal od brankové čáry nadýchaný balon, brankář Laštůvka se nestihl přemístit na zadní tyč, kde nevysoký Pilař přeskočil svého strážce a poslal Jablonec do vedení 1:0!

Náš tým si udržoval soupeře daleko od branky i v pětiminutovém nastavení a připisuje si v dramatickém zápase na úvod sezony důležité tři body!

OST Soupiska

Klíma

Zajíc

Fotografie ze zápasu

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.