so | 18.9.2021 | 11:00 hod.
FORTUNA ČFL B
FK Teplice
23. a 46. Rezek
FK Jablonec
45. Nykrín, 60. Diviš

Sestava TEP: Němeček – Hora, Ljevakovič, Vobecký, Liška (74. Kočka), T. Vachoušek (74. M. Vachoušek), Rezek, Lukáš, Čítek, Bulmaga, Procházka (90. Kovalčík)

Sestava JAB: Vajner – Diviš, Koblížek, Skuhravý (5. Břenek) – Haitl (61. Werani), Munzar, Smejkal (90. Štěpánek), Daníček (90. Podzimek), Černák, Nykrín (61. Kinčl) - Torfiq

Komentář k utkání

Jablonecká rezerva ve víkendovém zápase v Teplicích dvakrát dotahovala náskok domácích. Z Dubí si nakonec odvezla bod za remízu 2:2 o naše branky se postarali Nykrín a Diviš.

Jablonečtí museli hned v úvodu zápasu přeskupit řady, protože kapitán Skuhravý si obnovil zranění s kterým donedávna laboroval. „Je to něco mezi lýtkovou kostí a kotníkem, nešlo s tím pokračovat,“ přiblížil důvod střídání asistent našeho hlavního kouče Tomáš Čížek. Už v 5. minutě tak musel na plac mladý Břenek. Právě on směroval ve 23. minutě malou domů brankáři Vajnerovi, míče se ale zmocnil domácí Rezek a se štěstím propálil jabloneckého brankáře na 1:0. „Inkasovali jsme zcela zbytečně po chybě, když jsme dávali malou domů, nedošla ke gólmanovi a oni nám jí přečetli. Kluci to ale nezabalili a zvedli hlavu. Zaslouženě jsme srovnali těsně před poločasem,“ popisoval dále Čížek. Po dobré kombinaci totiž poslal v první nastavené minutě první půle míč před teplickou branku Diviš a Nykrín po jeho přihrávce nadvakrát vyrovnal na poločasových 1:1.

Jenže skore se opět měnilo hned na začátku druhé půle, dražený míč se po dlouhém autovém vhazování Teplic dostal před vápno, odkud ho bez přípravy napálil opět Rezek a míč skončil nechytatelně ve 46. minutě v horním růžku jablonecké branky. „S tím se toho moc dělat nedalo. Ale i za nepříznivého stavu jsme ukázali svoji sílu,“ konstatoval Čížek. V 61. minutě poslal ideální balon do vápna po standardní situaci Smejkal, nejvýše vyskočil zkušený Diviš a hlavičkou pod břevno vyrovnal na 2:2! V dalším průběhu už žádný z týmů skórovat nedokázal, a tak si v Dubí oba týmy rozdělily po bodu. „Zápas to byl vyrovnaný a asi mu i remíza sedí. Jsem spokojený s tím, jak jsme ten zápas odehráli, od Teplic i od nás to mělo kvalitu a tempo,“ zhodnotil duel asistent jabloneckého kouče Tomáš Čížek.

Příští sobotu se naše rezerva představí v domácím utkání v Břízkách proti Sokolu Brozany.

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.