1

SK Dynamo Č. Budějovice

78’
Patrik Čavoš

Podzimní domácí loučení na Střelnici body jabloneckému celku nepřineslo. Českobudějovické Dynamo potvrdilo svou formu a díky zákrokům gólmana Drobného a gólu Čavoše veze na jih Čech tři body.

Do posledního domácího duelu kalendářního roku vypustil kouč Rada sestavu s dvěma útočnými hroty. Do stoperské dvojice se k Jugasovi posunul Břečka, do sestavy se vrátili po odpykání trestu Krob i Jovović.

V úvodu zápasu hrozila především jablonecká pravá strana, z které létaly do vápna soupeře nebezpečné centry Holíka. Výsledkem úvodní čtvrthodiny byla nepřesná střela Jovoviće, Kubistovo zakončení do středu branky a zablokovaná rána Považance. Více nebezpečnější akce našich barev se zrodila ve 20. minutě, Doležal zády k brance sklepl míč ve vápně ke Krobovi, jehož tečovaná střela se mezi tyče nevešla. Vzápětí centrovali Jablonečtí do vápna z levé strany, Chramosta ale prudkou hlavičkou trefil přesně náruč připraveného brankáře Drobného. Hned o minutu později měli velkou šanci na otevření skore Jihočeši, Brandner vylákal z branky Hrubého, z prakticky nulového úhlu ještě stačil přihrát před opuštěnou branku odkud hlavičkoval Novák, ale na brankové čáře stojící Jugas stačil z prázdné branky míč vyhlavičkovat a uchránit Jablonec od inkasované branky!

Brankář Hrubý se zapotil také ve 27. minutě, to před ním zaplavala táhlá střela Čavoše. Jablonec ohrožoval branku Drobného marně i po akrobatickém pokusu Sýkory, protože byl stejně mávaný ofsajd. Přesto mohli jít Severočeši do kabin veseleji, dvě minuty před pauzou po hlavičce stopera Břečky, jenže Drobný v českobudějovické brance míč u tyče s námahou stačil vyrazil.

Hned v první minutě druhého dějství prolétl míč z kopačky Kubisty těsně nad břevnem hostující svatyně. Po centru Sýkory hlavičkoval k tyči útočník Doležal, ale gólman Drobný dalším skvělým zákrokem u tyče míč dokázal zpacifikovat. Na opačné straně hřiště dostal zajímavou průnikovou přihrávku Mršič, z úhlu naštěstí Hrubého neprostřelil. Jablonec si vytvořil tlak na jihočeskou branku, ale zároveň se musel mít na pozoru při rychlých kontrech hostujícího mužstva. Drobný následně stačil vytěsnit na roh zakončení Sýkory. V 60. minutě po centru Holíka hlavičkoval do tyče Chramosta, míč pak nepropálil hradbou těl ani Doležal ani další z jabloneckých hráčů. Hra následně upadla do průměru a i Dynamo ukázalo, své choutky směrem dopředu. Čtvrt hodiny před koncem napřáhl za vápnem soupeře Kubista, jeho střela prolétla těsně vedle vzdálenější tyče a roztleskala promrzlé diváky. V 78. minutě však Dynamo potvrdilo svou gólovou produktivitu na hřišti soupeřů, po rychlém brejku a centru Mršiče zůstal před branku trestuhodně neobsazený Čavoš, který z blízka zasunul míč za brankáře Hrubého – 0:1.

Jablonec se ani poté nemohl dostat do výraznějšího tlaku. Považancův pokus nadvakrát zkrotil Drobný, hostující brankář si poradil i s hlavičkou Doležala k tyči. Českobudějovičtí fotbalisté natáhli svou vydařenou sérii na sedm zápasů bez porážky, z Jablonce si domů vezou tři body.